Prádlo dlouho schne? Vyzkoušejte tento trik

Přidat na Seznam.cz

Museli jste někdy sušit prádlo za deštivého dne? Pokud ano, jistě víte, jak frustrující to může být. Vlhkost na tkaninách cítíte několik hodin a po nějaké době už oblečení nevoní tak příjemně, jako když jste ho vyndali z pračky. Proč se trápit, když existuje jednoduchý a účinný způsob, jak se přebytečné vody z prádla zbavit? Navíc tento způsob nevyžaduje výměnu pračky, nevytváří žádné další náklady, nezpůsobuje žádný stres a je mimořádně účinný.

Pokud jste někdy sušili prádlo dva dny a bylo stále mokré, jistě přesně víte, jak je to nepříjemné. Zvláště když další várka oblečení čeká, až na ni přijde řada, a prádlo na sušáku začne nepříjemně zapáchat, což naznačuje nutnost vyprat znovu. Lidé, kteří mají sušičku, tento problém nemají, ale ne každý si tento luxus může dovolit. Naštěstí existuje způsob, jak sušit prádlo v klasické pračce, aniž by vám vznikly další náklady.

Expresní sušení prádla. V čem spočívá tento trik?
Tento trik můžete použít za každého počasí, i když nejvíce ho oceníte v deštivých dnech. Naučte se ho a začněte ho používat, aby vaše prádlo uschlo expresně, třeba i během čtvrt hodiny.

Jde o to, že z vaší běžné pračky se může stát sušička, aniž byste museli vynaložit další náklady nebo obětovat další místo v koupelně. Jediné, co potřebujete, je silný a masitý ručník. Stačí ho jen vhodit do bubnu s mokrým prádlem a nastavit režim odstřeďování. Ručník pohltí veškerou vlhkost z tkanin a vaše oblečení bude prakticky suché.

Co když to nebude fungovat?
Odpověď je jednoduchá. Pokud je vaše oblečení po tomto procesu stále příliš mokré, zopakujte celý proces znovu a použijte jiný suchý ručník. Teprve nyní můžete prádlo pověsit na běžnou sušičku. Mírně vlhké oblečení uschne velmi rychle, protože se snadněji odpaří. Během okamžiku budou suché a připravené k nošení.

Ručník můžete použít i jiným způsobem. Pokud chcete z oblečení vyždímat vodu, ale nemáte dostatek síly v rukou, použijte trik se ždímáním. Stačí, když ručník rozložíte na podlahu, položíte na něj oblečení a pak do něj vše zabalíte. Většinu vody absorbuje froté tkanina ručníku.

Nezapomeňte také prádlo dobře pověsit.
Hlavní příčinou zápachu je špatná cirkulace vzduchu mezi tkaninami. Abyste tomu předešli, musíte se naučit správně věšet prádlo na sušák.

Za prvé, umístěte sušičku blízko okna nebo radiátoru, aby teplo pomohlo oblečení zapařit.

Za druhé, oblečení na sušičce nenacpěte – vše by mělo viset volně, aniž by bylo příliš přeplněné.

Za třetí, pravidelně obracejte oblečení naruby, aby se mohlo řádně odpařovat. Pokud tato pravidla nedodržíte, oblečení začne být cítit zatuchlinou a bude třeba ho znovu vyprat. Ušetřete si to.