Stačí jeden pohled do zrcadla a víte jistě, jaké sluneční brýle si koupit

Přidat na Seznam.cz

Sice jsme teprve v polovině května, ale venku už zažíváme letní počasí. Proto je nejvyšší čas, pro ty, co to neudělali, si pořídit sluneční brýle. Vedle funkčnosti je především pro ženy samozřejmě důležité, aby jim slušely. A vůbec není na škodu před koupí slunečních brýlí si uvědomit, jaký vlastně máte tvar obličeje.

Hranatý obličej (ostřejší linie, zhruba stejně široké čelo, lícní kosti a brada) – Pro tento typ se hodí oválné brýle, které zjemní ostřejší rysy hranatých linií a docílí tak jemnějších proporcí. Kdo se rád v módě vrací do dřívejších let, může klidně sáhnout po retro brýlích.

Kulatý obličej (je zhruba stejně široký jako dlouhý) – V tomto případě je ideální se snažit, aby tento druh obličeje byl díky brýlím užší a delší. Sáhněte tedy po brýlích s úzkými rámy a hranatějšími okraji. Též můžete vyzkoušet obdélníkový tvar obrouček. Případně vyhledejte brýle s výraznější horní obrubou.  

Oválný obličej (trochu širší lícní kosti a obličej se směrem k čelu a bradě zužuje) – Tento obličej je pro nošení brýlí ideální, sluší mu v podstatě všechny typy. I když nejvíce asi ty s podlouhlými a oblými obrubami.

Srdcovitý obličej (nejširší je v oblasti čela a směrem dolů k čelisti se zužuje a přechází až do špičaté brady) – zde oční optikové navrhují především vzdušné obroučky, které pomohou zjemnit váš vzhled a nebudou zároveň příliš výrazné. Proto se vyvarujte zdobeným obroučkám či brýlím, vypadající jako oči mouchy.

Zdroj: vlasta, mojezdravi