Tyto potraviny vás zasytí a ještě vám pomohou s hubnutím. Podívejte se, co by ve vašem jídelníčku nemělo chybět

Přidat na Seznam.cz

Hubnutí a s tím spojené diety řeší většina žen, ačkoliv to mnohé ani nepotřebují. Nejíst ale není řešení, ovšem pokud chcete zhubnout, záleží na tom, co a v jakém množství jíte. Podívejte se, jaké potraviny by vám v jídelníčku neměly chybět, pokud hubnete.

Zelenina je nejen zdravá, ale i nízkokalorická

Zelenina všeho druhu může pomoci s hubnutím. Například brokolice, květák, růžičková kapusta a zelí mají vysoký obsah vlákniny a vitamínů a pomáhají snižovat zažívací potíže. Mezitím listová zelenina obsahuje bílkoviny a je dobrým zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny. A zelenina, jako je celer, je skvělá nízkokalorická a zároveň sytá možnost pro občerstvení.

Libové maso

Kuřecí prsa bez kůže a libové červené maso, jako je svíčková a steak, obsahují bílkoviny a železo a mají méně nasycených tuků než jiné kusy masa. Všechny tyto vlastnosti z nich dělají skvělé možnosti pro podporu řízení hmotnosti a zdraví srdce. Ujistěte se, že si užíváte červené maso s mírou a pokud je to možné, zvolte zdravější způsoby vaření, abyste předešli jakýmkoli negativním zdravotním účinkům. Lepší než smažení a pečení je například vaření či dušení.

Polévky

Kvalitní polévky zejména pokud obsahují hodně zeleniny, jsou až překvapivě dobré při hubnutí. Polévku jíte déle, protože bývá horká, takže si jídlo spíše vychutnáte. Navíc vás zasytí a přitom má velmi málo kalorií. S čistým svědomím si tak můžete dopřát i dvě porce, jejich kalorická hodnota nakonec nepřevýší kalorie mnoha jiných jídel.

Chia semínka

Pokud jde o hubnutí, vláknina je základ. Zasytí, protože zpomaluje trávení a déle se cítíme sytí. To je velmi důležité, když omezujeme kalorie, což je běžný přístup k hubnutí. Konzumace porce chia semínek – zhruba 2 polévkové lžíce – uspokojí asi čtvrtinu denní potřeby vlákniny. Chia semínka se navíc snadno začleňují do jídel, zejména snídaní a svačin.