Zkušená maminka radí, jak udržet avokádo čerstvé celý měsíc

Přidat na Seznam.cz

Maminka dvou dětí z amerického Washingtonu se podělila o geniální trik, jak udržet avokádo čerstvé po celý měsíc. Pokud i vy patříte k milovníkům avokáda, deník Tyla.com vám přináší tip, jak si ho vychutnat i za měsíc!

Pětačtyřicetiletá žena jménem Amy Lynn Crossová sní nejméně dvě avokáda týdně a už ji nebavilo kupovat tento základní doplněk salátu, když byl ještě bledě zelený a tvrdý jako kámen. Po mnoha pokusech a omylech 45letá žena nakonec našla dokonalý trik, jak udržet avokáda čerstvá a zralá déle než pět minut.

Tento její trik je super jednoduchý a super levný. Vše, co potřebujete, jsou čtyři položky: sklenice, nůž, citron a avokádo

Nejprve musíte avokádo rozkrojit na polovinu. První polovinu můžete použít, jak chcete, ale nezapomeňte tu, kterou nepoužijete, uložit do zavařovací sklenice. Neodlupujte slupku a nenechávejte v ní semínka, podle Amy to jen přidává na čerstvosti. Nepovinným krokem je ovoce před uskladněním umýt. Maminka dvou dětí doporučuje namočit je do směsi vody a čtvrt šálku destilovaného bílého octa. K avokádu do sklenice vložte ještě kousek citronu. Poté pevně našroubujte víčko a vložte ji do lednice. „Citrony a avokádo jsou kamarádi do lednice a pomáhají si navzájem udržet čerstvost,“ tvrdí Amy.

Zkusíte to taky?

Zdroj: Tyla.com