Vyrobte si vlastní sprchové koule pro aromatické osvěžení. Jak na to?

Přidat na Seznam.cz

Sprchové koule poskytují extra dávku vůně pod sprchou. Postupně se rozpouštějí na dně vany, šíří příjemné vůně a v závislosti na vůni mají na vaše tělo vitalizující, stimulující nebo relaxační účinky. Šumivé bomby si snadno vyrobíte sami a jsou vhodné nejen pro hýčkání sebe sama, ale také jako ideální dárek.

K výrobě sprchových bomb potřebujete jen několik domácích prostředků.
Esenciální oleje si můžete vybrat podle vlastních preferencí. Potřebné materiály:
1 šálek jedlé sody
1/2 šálku kyseliny citronové
30-40 kapek esenciálního oleje požadované vůně (např. eukalyptus, levandule nebo máta peprná nebo jejich směs)
nepovinně: sušené květiny a/nebo bylinky, např. růže, levandule nebo měsíček lékařský vhodné formy (např. silikonové, skleněné nebo kovové)
trochu vilínu
voda

Potřebný čas: 5 minut. (Přidejte asi jeden den na sušení).

Smíchejte hlavní ingredience: v míse smíchejte jedlou sodu a kyselinu citronovou. Poté přidejte esenciální olej (nebo směs různých druhů) a promíchejte.

Připravte si formičky a případně do nich vložte několik bylinek nebo okvětních lístků.

Do směsi sody a kyseliny citronové přidejte několik kapek vody z vilínu. Vše dobře promíchejte, dokud směs nebude připomínat mokrý písek. Nalijte směs do forem Jemně ji vtlačte do forem.
V každé z nich nechte trochu místa, protože směs se při schnutí ještě trochu roztáhne.

Nechte sprchové koule zcela ztuhnout (trvá to asi 12-24 hodin) a poté je opatrně vyjměte z forem.
Skladujte na suchém a vzduchotěsném místě (např. ve šroubovacích sklenicích).

Umístěte sprchovou tyč na podlahu sprchy – ideálně trochu dál od přímého proudu vody. Můžete je také umístit mírně vyvýšené a „aktivovat“ je několika kapkami vody. Zapněte sprchu a vychutnejte si rozvíjející se vůni.

Tip: Kuličky můžete také obarvit potravinářským barvivem nebo barevnými rostlinnými prášky. Samozřejmě nemusí mít jen kulaté tvary: sprchové koule vypadají skvěle i jako srdíčka, mušle a podobně. Pokud se raději naložíte do vany, můžete si také rychle a levně vyrobit šumivé bomby do koupele pomocí stejných domácích prostředků a některých výživných látek.

Zdroj: smarticular