Jaké pohyby vyvolávají u žen nejlepší orgasmus? Studie to zjistila!

Přidat na Seznam.cz

Tam a zpět? Nebo nahoru a dolů? Žádný typ doteku nezaručuje úžasné vyvrcholení pro každého, ale ženy v jedné studii nejčastěji odpovídaly „ano, ano, ano,“ na tyto způsoby. Kdybyste se spoléhala na Hollywood jako na průvodce sexuální rozkoší, myslela byste si, že typické ženě stačí 8 sekund houpání na prostěradle, aby se ocitla na pokraji zdrcujícího orgasmu. Ale ve skutečném světě to tak obvykle není. A výsledky jedné studie potvrzují skutečnost, že většina žen nejenže potřebuje k dosažení vyvrcholení během pohlavního styku určitou úroveň doteků, ale typ doteků, rytmus, pohyb a tlak, se značně liší.

Studie se týkala více než 1 000 žen ve věku 18 až 94 let. Účastnic se mimo jiné ptali, kolik dotyků potřebují k dosažení orgasmu a jaké přesně tahy jim přinášejí největší potěšení.

Jedno z hlavních zjištění: 37 % žen uvedlo, že k dosažení orgasmu potřebují stimulaci klitorisu. Dalších 36 % respondentek uvedlo, že doteky této části těla nejsou pro dosažení velkého orgasmu nezbytné, ale zážitek je díky nim mnohem lepší.

Co se týče konkrétních pohybů, dvě třetiny žen ve studii uvedly, že preferují pohyby nahoru a dolů přímo na klitorisu, 52 % žen má rádo přímé krouživé pohyby a třetině žen se líbí přímé tahy ze strany na stranu. Většina žen uvedla, že dává přednost lehkému až střednímu tlaku na vulvu, přičemž 11 % žen dává přednost silnému tlaku.

Mezi dvěma třetinami žen, které uvedly, že dávají přednost nepřímé stimulaci klitorisu, 69 % uvedlo, že se jim líbí doteky „přes kůži nad poklopcem“, uvádí studie. Dvacet procent upřednostňovalo nepřímý dotyk „přes kůži na pravé straně klitorisu“ a 19,2 % zvolilo „přes kůži na levé straně klitorisu“.

I když neexistuje žádný recept na dokonalý orgasmus, studie ukazuje, že některé typy doteků jsou oblíbenější než jiné. A přestože výzkumníci nevynášejí žádné soudy, odbornice má pro ženy, které doufají, že zažijí příjemnější orgasmy, jeden návrh: udržujte s partnerem otevřený dialog o tom, jaký typ doteků máte rádi.