Největší mýty spojené s vagínou, které je třeba vyvrátit

Přidat na Seznam.cz

V souvislosti s vaginou existuje tolik mylných představ, že je to až zarážející. Víme, že většině z nás není příjemné mluvit o našich ženských partiích, ale je na čase prolomit tabu. Ty největší mýty vyvrátil magazín Bonobology.

Vagíny přirozeně zapáchají

To je nejčastější mylná představa žen o jejich ženských partiích. Vagína nemá přirozeně zapáchat. Tedy pokud nemáte infekci nebo nemenstruujete. O odéru vaší pochvy rozhoduje vaše strava, úroveň pH, hormonální změny atd. Takže ne, vagína přirozeně nezapáchá a je načase, abyste se tím přestala děsit.

Čím více sexu máte, tím méně jste tam dole „úzká“

Tento mýtus je naprosto sexistický, urážlivý a nesprávný na mnoha úrovních. Vagíny jsou navrženy tak, aby byly neuvěřitelně pružné, a bez ohledu na to, kolikrát jste měla sex, se vaše vagína po sexu přirozeně stáhne. Pohlavní styk nedělá vagínu trvale méně „těsnou“. Vagina nikdy neztrácí svou pružnost .

Vagina se po porodu uvolní

Pochva se po porodu vrátí do své původní podoby, přestože jí prochází dítě. Ale těsně po porodu se ženám často předepisují Kegelovy cviky na posílení svalů pánevního dna, konečníku a močového měchýře, které snášejí velkou zátěž, protože 9 měsíců nosíte dítě.

Jedení jogurtu léčí kvasinkovou infekci

Konzumace jogurtu může pomoci vaší imunitě, struktuře pokožky a vlasů, ale bohužel to není lék na kvasinkovou infekci. Zbavit se kvasinkové infekce vám může pomoci pouze lék proti plísním a správná hygienická rutina.

Všechny ženy mají vaginální orgasmus

Není to pravda. Většina žen vaginální orgasmus vůbec neprožívá. Ale to je v pořádku. Pro většinu žen je přirozenější a příjemnější stimulace klitorisu. Ženský orgasmus je nejsložitější věc a domněnka, že ženy mají vždy vaginální orgasmus, je největší vaginální mýtus. Některé ženy mají klitorální orgasmus a některé ho mají díky stimulaci bodu G, některé mají také cervikální orgasmus díky vaginální penetraci.

Zdroj: bonobology.com