Z tchýně udělejte dobrou kamarádku. Pět zlatých pravidel, která platí na každou tchýni. Komunikujte otevřeně a upřímně, nastavte hranice, buďte trpělivá

Přidat na Seznam.cz

Gratulujeme, právě jste se zavázala k tomu, že budete milovat a ctít svého manžela a jeho rodinu. Nezáleží na tom, jestli je vaše tchýně laskavá duše a chce být zapojená do všeho nebo jestli je to typ, který vás neustále upomíná na to, že vy nejste ta pravá pro jejího syna. Následujte pět zlatých pravidel, jak s vaší tchyní navždy dobře vycházet.

1. Komunikujte otevřeně a upřímně

Prvním krokem k lepšímu vzájemnému porozumění je otevřená a upřímná komunikace. Pokud vás něco trápí, nenechte to v sobě hromadit. Vyřešte to hned. Vyjádřete své pocity, ale vždy s trpělivostí a respektem. Nezvyšujte hlas, jednejte v klidu.

2. Nastavte hranice

Stanovení hranic je klíčové pro každý zdravý vztah. Pokud vás tchýně neustále bombarduje svými návštěvami nebo telefonáty, je čas takticky naznačit, kdy je pro vás nejvhodnější čas. To stejné platí u nevyžádaných rad nebo občasných nevhodných dárků.

3. Buďte trpělivá

Trpělivost je ctnost, kterou je třeba mít na paměti, pokud vztah s tchýní chcete zlepšit. Pokud máte pocit, že vás tchýně občas irituje, zkuste se nadechnout a uklidnit se. Nikdo není dokonalý, ani vy, ani vaše tchýně.

4. Seznamte ji se svým světem

Snažte se tchýni představit svůj svět a své zájmy. Sdílením něčeho ze svého života a svých koníčků pravděpodobně lépe pochopí váš pohled na svět a možná si vás začne více vážit. Dojde jí také, proč si zrovna vás vybral její syn.

5. Naslouchejte jí

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak vytvořit silný vztah s tchýní, je jednoduše ji poslouchat. Dovolením jí vyjádřit její názory a pocity ukážete, že ji respektujete a vážíte si jí.

Zdroj: Aish, autorský text