Hrajte si, učte se a odpočívejte v San José na Kostarice

Přidat na Seznam.cz

Hlavní město Kostariky, San José, je zřídkakdy považováno za cíl turistů. Když si uvědomíme, jaká je ve městě doprava, je to pochopitelné. Ale pokud se rozhodnete toto místo navštívit, nebudete litovat.

Kostarika hrou

Kostarika je nejvíce vyhledávána pro své nedotčené pláže, ale pro milovníky svěžího horského vzduchu je nejlepším celodenním výletem sektor Prusia v národním parku Irazu Volcano, píše web DarlingMagazine. Prusia se nachází jen něco málo přes hodinu jízdy od San José a nabízí 16 km stezek různé obtížnosti, potulné krávy a pokroucené stromy ideální pro lezení a malebná místa pro piknik.
Prales Prusia skutečně skrývá mezi svými stromy jedinečné kouzlo. Kvůli neustále se měnícímu počasí se v korunách borovic a cypřišů převaluje mlha, která umožňuje slunečnímu teplu občas nahlédnout dovnitř. Na mnoha stezkách v Prusii narazíte na otevřená pole pod kopci překypujícími zelení, stanete ve výšce očí mraků a budete se dívat dolů na pestrobarevná pole a městskou krajinu v údolí.

Kostarika jako prázdninová destinace

Kostarika je mezinárodně známá svým kávovým průmyslem, a to právem. Kostarická káva je známá svými komplexními chuťovými profily, včetně tónů ovoce a sladkosti hnědého cukru s jasnou kyselostí a krémovou chutí v ústech. Někteří lidé žertují, že Kostaričané začínají pít kávu už v pěti letech. Oblíbenou denní dobou Kostaričanů je cafecito, kdy si kávu dávají se sladkým chlebem nebo místní bagetou.
Pro znalce kávy i milovníky historie je The Britt Coffee tour skvělým místem, kde si rozšíříte znalosti o všem, co se týká kávy a kostarické kultury. Cesta trvá pouhých 25 minut od San José, vede přes malebná městečka, kolem starých kostelů a mnoha kávových plantáží.
Další zajímavou možností je prohlídka Sibu s ochutnávkou čokolády. Tato malá restaurace a továrna se nachází v mlžných kopcích San Isidro v provincii Heredia. Během prohlídky se proplétá historie čokolády a Kostariky a zároveň se vzdělávají smysly v této bohaté pochoutce.

Odpočívejte

San José nabízí nespočet možností ubytování, ale hostel Selina je tím pravým místem, kde si užijete klid, pohodu a pohodlí. Selina nabízí vše od pokojů ve stylu kolejí pro větší skupiny cestujících až po luxusnější apartmány. K hostelu přiléhá bar a restaurace s pohodlnou společenskou místností a prostorem se stoly, který je ideální pro společnou práci. K zážitkům v Selině patří wellness, lekce jógy, filmový sál a vlastní umělecká galerie.
Selina se nachází v historické čtvrti San José, Barrio Otoya, v pěší vzdálenosti od oblíbeného Národního divadla Parque Morazan, jehož kopuli využívají místní tanečníci jako jeviště. Nedaleko se nachází také Cafe Rojo, příjemná vietnamská fusion kavárna, kde se můžete schovat s knihou a máslovým latté.
Možná narazíte na Mora Books, jedno z mála knihkupectví v celé zemi, které prodává použité anglické knihy. Už jen architektura čtvrti stojí za malou procházku s fotoaparátem.

Zdroj: darlingmagazine.org, Instagram