Madagaskar je země lemurů a baobabů. Toto je dalších 7+1 důvodů, proč stojí za návštěvu

Přidat na Seznam.cz

Madagaskar se nachází 400 km od východního pobřeží Afriky, je velký téměř jako Francie a je čtvrtý největší na světě. Žije zde více než 20 milionů obyvatel, ale ročně sem zavítá pouze 300 000 turistů. Co krom lemurů zde stojí za návštěvu?

Jak vysvětluje web NomadicMatt, cestování po Madagaskaru je sice náročné, ale také nesmírně obohacující. Cestovní stezky zde nejsou příliš vyšlapané, což znamená, že návštěvníci získají mnohem drsnější a jedinečnější zážitky. Proto pro vás máme seznam aktivit a míst, která zde stojí za vidění.

Navštivte Tsingy

Tento park nedaleko západního pobřeží jsou ve skutečnosti dva parky: Velký Tsingy a Malý Tsingy. Není snadné ho navštívit. Cesta sem zabere celý den ve velmi drsném terénu, ale výhledy stojí za to. Zdejší skalní útvary jsou úžasné a nadpozemské.

Prozkoumejte národní park Isalo

Tento park připomínající Západozemí nabízí mnoho drsných turistických stezek, útesy, rokle, soutěsky, kaňony a bohatou faunu. Před průzkumem si však musíte najmout průvodce, které najdete u vchodu.

Relaxujte na Nosy Be

Nosy Be je místem, kam se vydejte za značkovými madagaskarskými plážemi. Tento malý ostrov se nachází 8 km od pobřeží a nabízí pláže s bílým pískem, drahé restaurace a luxusní resorty. Každou neděli zde vypuknou plážové párty a je zde úžasné šnorchlování, potápění, rybaření a pozorování velryb.

Prozkoumejte Lemur Island

Lemur Island je útočiště pro volně žijící živočichy, kde žijí čtyři druhy lemurů, kteří byli zachráněni z řad domácích mazlíčků. Když jsou připraveni, jsou také vypuštěni zpět do svého přirozeného prostředí. Pokud z nějakého důvodu nezvládnou pobyt sami ve volné přírodě, zůstávají v parku.

Národní park Ranomafana

Je to jedno z nejlepších míst v zemi, kde můžete vidět lemury, protože je domovem dvanácti různých druhů. Kromě lemurů jsou zde k vidění i slavní žirafí brouci a také spousta ptáků, chameleonů, více než 130 druhů žab a další divoká zvířata. Vzhledem k oblíbenosti parku je denní počet osob, které mohou park navštívit, omezen, takže je nejlepší vyrazit mimo sezónu.

Navštivte Toliaru

Toto malé městečko na západním pobřeží je proslulé svými expaty, pizzou a tím, že je výchozím bodem pro potápěčské výlety k Velkému útesu na moři. Kromě posezení na pláži a odpočinku se tu toho moc dělat nedá. Jízda autem po silnici N7 (je také docela úžasná, protože po cestě můžete vidět národní park Ranomafana, národní park Isalo a další nádherné výhledy!

Prozkoumejte Antananarivo

Hlavní město Madagaskaru, zkráceně nazývané Tana, je drsné město s příšernou dopravou, ale je zde spousta historie a kultury, kvůli kterým stojí za to krátkou návštěvu. Prohlédněte si park lemurů a starý palác Rova, poznejte mezinárodní scénu ve městě a využijte ho jako odrazový můstek pro další zastávky.

Návštěva národního parku Lokobe

Národní park Lokobe se nachází na jihovýchodním cípu ostrova Nosy Be a je jedním z mála zbývajících lesů v oblasti Sambirano. Svůj domov zde mají černí lemuři, chameleoni panterovi a několik endemických druhů ptáků. Do národního parku Lokobe se dostanete z Nosy Be jedním z pirog, což trvá zhruba 20-40 minut. Lokobe je jedním z mála národních parků na Madagaskaru, kde není nutný místní průvodce.

Kdy se vydat na Madagaskar

Od dubna do prosince je nejlepší doba pro návštěvu Madagaskaru. Vyhnete se tak období dešťů i často se vyskytujícím cyklonům. Jedná se o nejoblíbenější období pro návštěvu, nicméně Madagaskar nezaznamenává velký příliv turistů, takže zde není příliš plno.

Od července do září je nejlepší doba pro pozorování migrujících keporkaků, zatímco v říjnu a listopadu je nejlepší vidět mláďata lemurů. Pokud se chcete vyhnout „davům“, navštivte je v dubnu, přesně na konci období dešťů. Nebude takové horko, ale džungle bude svěží a pláže klidné.

V hlavních měsících od června do srpna očekávejte teploty kolem 21-24 °C.

Zdroj: nomadicmatt.com