Nevíte, kam na dovolenou? Zavítejte do Dominikánské republiky

Přidat na Seznam.cz

Když přemýšlíte o Dominikánské republice, nejspíš máte tendenci vidět ji jen jako všechny ostatní plážové prázdninové destinace v Karibiku. Země je sice proslulá svým úchvatným nedotčeným pobřežím, ale nabízí toho mnohem víc.

Vítejte v Dominikánské republice

Jak píše TravelWithManSoureh, Dominikánská republika, která sdílí ostrov Hispaniola s Haiti, je nejrozmanitější a druhou největší karibskou zemí. Tato země má fascinující historii, v roce 1492 ji objevil Kryštof Kolumbus a po dlouhé válce se sousední zemí vyhlásila v roce 1844 svou suverenitu.

Tím, že každoročně přiláká více než 6 milionů zahraničních turistů, je nejnavštěvovanější zemí Karibiku a je snadné pochopit proč. Dominikánská republika je destinací, která nabízí vše, ať už hledáte romantickou dovolenou, rodinnou dovolenou, kulturní zážitky nebo dobrodružné aktivity.

Zde je několik důvodů, proč se každý musí alespoň jednou za život vydat do Dominikánské republiky.

Skvělá destinace, kam můžete uniknout před chladnými teplotami

Podnebí v Dominikánské republice je tropické a teplé po celý rok. Období od května do října je považováno za období dešťů s častými, ale krátkodobými odpoledními lijáky. To znamená, že i v tomto období bude stále svítit slunce, ale může být opravdu horko a vlhko.

Zatímco nejlepší doba pro návštěvu Dominikánské republiky je v zimě, od prosince do dubna, kdy je počasí příjemnější a chladnější (mezi 23 °C a 30 °C). Dominikánská republika je tak ideální destinací pro zimní dovolenou na slunci.

Pláže jako z pohlednice

Nejoblíbenějším důvodem, proč se vydat do Dominikánské republiky, jsou bezpochyby malebné písečné pláže lemované palmami. Dominikánská republika má téměř 1000 kilometrů pobřeží, a proto se zde nacházejí jedny z nejkrásnějších pláží v Karibiku.

Nemusíte se ubytovat v letovisku, abyste měli přístup na nejlepší pláže v zemi. Stačí, když opustíte turistické pláže a najdete si svůj vlastní soukromý kousek ráje. Jednou z nejkrásnějších pláží mimo letovisko je Playa Coson v Samaně. Je to skutečně jedno z nejromantičtějších míst v Dominikánské republice.

Luxusní a cenově dostupná letoviska

Téměř žádná jiná destinace v Karibiku nemůže Dominikánskou republiku překonat, pokud jde o resorty all-inclusive. Najdete zde různou škálu resortů vhodných pro jakýkoli rozpočet. Většina resortů nabízí prvotřídní služby včetně vodních sportů, lázní a zábavy.

Pokud hledáte rodinnou dovolenou a odpočinek, vydejte se do Punta Cany, kde se nachází většina hotelů s all inclusive.

Pozorování velryb

Jednou z nejunikátnějších a nezapomenutelných aktivit v Dominikánské republice je pozorování velryb. Od poloviny prosince do března se v překrásné zátoce Samana a na Stříbrném břehu shromažďuje kolem 2000 keporkaků. Pozorování velryb si nejlépe užijete, když se vydáte na celodenní výlet a zaplavete si s nimi.

Poznejte podmořský svět

Dominikánská republika je rájem pro potápěče, kteří rádi objevují krásy karibských útesů a vraků. Díky zdejšímu klimatu a dobré viditelnosti je zde potápění jednou z nejzábavnějších aktivit po celý rok.

Potápění v Dominikánské republice je obecně snadné a bezproblémové. Většina potápěčských lokalit je ideálním místem pro výuku potápění nebo pro relaxační potápění. Mnoho letovisek na ostrově navíc nabízí objevné ponory pro ty, kteří se s podmořským světem ještě nesetkali.

Dechberoucí krajina a národní parky

Dominikánská republika patří mezi země s nejrozmanitějším reliéfem v karibské oblasti. Nachází se zde 29 národních parků rozmístěných po celé zemi.

Na jihu můžete navštívit úžasné tainské jeskyně v národním parku Cotubanamá. V parku se nachází také jedno z hlavních hnízdišť želv v zemi. U pobřeží Samany můžete navštívit národní park Los Haitises, jednu z největších chráněných oblastí v Dominikánské republice. Park je jedním z nejúchvatnějších míst v zemi a domovem 200 druhů ptáků a úžasných jeskyní. Do parku se můžete vydat lodí ze Samany nebo autem ze Sabana de la Mar.

Působivé vodopády

Jedním z nejpůsobivějších vodopádů v Dominikánské republice je El Limon, který se nachází v Samaně. Cesta k vodopádu je zábavným dobrodružstvím, můžete se vydat na pěší túru nebo projížďku na koni hustým lesem. Cestou uvidíte několik dalších menších, ale krásných vodopádů.

Nejnavštěvovanějšími vodopády v Dominikánské republice jsou však 27 Charcos de Damajagua (27 vodopádů Damajagua), které se nacházejí kousek od Puerto Plata. Poznávání této řady vodopádů zahrnuje pěší turistiku, lezení po skalách, skákání, plavání v úzkém kaňonu a sjíždění do tůní. Zde si můžete objednat půldenní výlet.

Noční život a živá hudba

Pokud máte rádi večírky a živou hudbu, Dominikánská republika je tím pravým místem. Hudba a tanec jsou významnou součástí kultury této země. Centrem nočního života v zemi je hlavní město Santo Domingo s řadou klubů a barů, kde se konají živé akce. Většina letovisek po celé zemi navíc nabízí taneční show a živou zábavu.

Zdroj: travelwithmansoureh.com