Arašídové máslo? Tím všechno teprve začíná

Přidat na Seznam.cz

Co je v Česku rohlík s máslem a medem, to je v USA toustový chleba s arašídovým máslem a marmeládou. Tahle kombinace si ale získává čím dál větší oblibu i u nás. Díky marmeládě je sladká, díky arašídovému máslu má zdravé bílkoviny a tuky. Ořechová másla v posledních letech obecně zažívají boom.

Arašídové máslo má výraznou chuť. Docela běžně se stává, že na poprvé vám vůbec nezachutná. Pak mu ale naprosto propadnete a nebudete chápat, jak jste doposud mohli žít bez něj.

Vyzkoušejte i jiná ořechová másla

Pravý arašídový krém je vyrobený ze 100 % z arašídů. Nenajdete v něm žádnou přidanou ingredienci, jde prostě jen o rozemleté arašídy. Nelekejte se, je běžné, že nahoře se drží tuk. Tuk z ořechů je zdravý a pro tělo prospěšný. Na druhou stranu, pokud držíte redukční dietu, s ořechovými másly to nepřehánějte, vzhledem k obsahu tuku jsou vysoce kalorická. Ale i výživná. Pokud si dáte lžičku do ovesné kaše, nebo si ořechový krém namažete na pečivo, určitě z toho nepřiberete.

Ořechových krémů se vyrábí celá řada, vynikající je třeba kešu krém nebo mandlový krém. Nabídka je bohatá, výrobci do těchto ořechových másel přidávají i další ingredience jako třeba bílou čokoládu. V podstatě si můžete vybrat máslo podle vlastní chuti.

Mlsejte trochu zdravěji

Ořechové krémy lze považovat za poměrně zdravé sladkosti. Nejzdravější samozřejmě je, když si vyberete ten, co je složený ze 100% ořechů, bez přídavků cukrů a čokolády. Ale i míchaný lískooříškový krém je pořád lepší než většina vysoce zpracovaných sladkostí.

A když zrovna nejste doma, abyste si dali trošku ořechového krému na lžičku, poslouží ořechové tyčinky. Pokud s sebou budete nosit tuto zdravou sladkou svačinku, nebude vás trápit nutkání kupovat si nezdravé snacky. Vyživujte své tělo tím, co si zaslouží. Na jídle nešetřete. Na ořechové dobroty se podívejte do e-shopu Lifelike.