Baby shower: Co darovat nastávající mamince?

Přidat na Seznam.cz

Baby shower je speciální událostí, která slaví nadcházející příchod nového člena rodiny. Jedním z hlavních prvků této oslavy jsou dárky pro nastávající maminku. Pokud se chystáte na baby shower a hledáte inspiraci pro dárek, čtěte dál!

Dárek pro maminku

I když je baby shower primárně zaměřen na budoucího potomka, nezapomeňte na maminku. Darujte jí něco, co ji potěší a udělá ji šťastnou. Pít kávu v těhotenství není zakázané, takže můžete zvolit kvalitní kávu nebo čaj. Je důležité, aby se budoucí maminka cítila podporovaná a obklopená láskou. Zvolit můžete také:

  • knihu o rodičovství,
  • čajový balíček,
  • masážní poukaz apod.

Praktické dárky

Baby shower je také skvělou příležitostí darovat praktické věci pro novorozence. Body, oblečení, pleny, kočárek, nebo autosedačku jsou vždy užitečné dárky. Nezapomeňte se předem informovat o preferencích maminky ohledně značek a stylu, aby dárek byl skutečně vhodný. Kvalitní káva bez kofeinu bude dárek pro maminku i miminko. Dítě to při těhotenství a kojení neohrozí. A mamince to hodně zvedne náladu během dne.

Osobní dárky

Personalizované dárky mají vždy osobní význam. Zvažte možnost darovat předměty se jménem budoucího dítěte, jako jsou plyšové hračky, povlečení nebo dětský nábytek. Takový dárek bude mít sentimentální hodnotu a stane se krásnou památkou. Navíc ho rodiče použijí i praktickým způsobem.

Dárky pro relaxaci

Po příchodu nového člena do rodiny budou maminka a tatínek potřebovat chvíle odpočinku. Darujte jim dárek, který jim pomůže relaxovat, například wellness pobyt, lístky do kina nebo oblíbenou láhev vína. Dárkem může být i hlídání dítěte, úklid domácnosti nebo uvaření dobrého jídla z vaší strany. Uvidíte, že takový poukaz ocení každá novopečená maminka, protože vaření, pečení nebo úklid domácnosti bude po porodu to poslední, na co bude myslet.