Čeká vás velké stěhování? Nezapomeňte na několik základních kroků

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste se právě dostali do situace, kdy vás čeká změna domova, rozhodně byste měli začít řešit všechny potřebné přípravy. Možná se vám to zdá jako banalita, ale příliš mnoho lidí zapomíná na naprosté základy. Jak celý proces přežít bez zničených zad a stresu?

Těžký náklad

Nezáleží na tom, jestli stěhujete skromnou garsonku, velký rodinný byt, chatu, či vás spíše trápí vyklizení rodinného domu, neobejdete se bez velkého množství pevných krabic z pětivrstvé lepenky. Ačkoliv je jejich pořizovací cena o něco vyšší než v případě igelitových tašek, bezpečí a jistota za danou investici stojí. Tyto pomůcky totiž vydrží mnohem hrubější zacházení.

Velkou kapitolou je i samotný dopravní prostředek. Ti zkušenější z vás si zajisté uvědomují, že naprostou nutností je dodávka adekvátní velikosti. V dnešní době není její zapůjčení ničím drahým ani složitým, a tak se určitě není čeho obávat. Dávejte si však pozor při výběru poskytovatelů, jelikož ne všichni vám nabídnou výhodné podmínky a transparentní ceny.

Kdo vám pomůže?

Mezi populární společnosti patří půjčovna dodávek pod vloženým odkazem. Pokud si jej rozkliknete, objeví se před vámi rovnou osm druhů dopravních prostředků o různých velikostech. Někomu bohatě postačí Renault Trafic s nákladovým prostorem o objemu 8,6 metrů krychlových, zatímco náročnější zákazníci ocení spíše ohromné Iveco Daily s objemem nákladového prostoru 17,4 metrů krychlových.

Ještě před samotnou rezervací se vám budou hodit dodatečné informace ohledně délky dodávky, počtu míst k sezení, výkonu motoru, spotřebě a samozřejmě i ceně zapůjčení. V každém případě se dočkáte dálniční známky, GPS i pojištění. Problémem není ani cesta do zahraničí, tudíž vás nebude vůbec nic limitovat a bez starostí splníte potřebnou práci.