Chcete, aby střecha vypadala jako nová? 

Přidat na Seznam.cz

Pro vylepšení vzhledu střechy mnohdy postačí nátěr střešních tašek, takže se nemusíte nutně pouštět do kompletní renovace, která není zrovna levnou záležitostí. Před nanášením nátěru je však nezbytné tašky důkladně vyčistit. V následujících řádcích vám prozradíme, jak se na tento proces správně připravit, abyste si ušetřili nejen peníze, ale i čas. 

Jak se provádí čištění střešních tašek? 

Při čištění střech se postupuje různě, ovšem existují obecná pravidla, kterých byste se měli držet. Prvně se zaměřte na žlaby, v nichž se usazuje především listí, takže odpadne starost s odtékající vodou. Podívejte se také na to, jestli se neobjevují v šindelích praskliny, a případné opravy neodkládejte. 

Jestliže už byla střecha někdy předtím natírána, odstraňte původní barvu. Stejně tak se zbavte jakýchkoliv nečistot od listí přes větve až po mech či řasy. Velké oblíbenosti se při čištění těší tlakové mytí, které by mělo být jemné, aby nenastaly další škody. 

Jaké druhy nátěrů existují? 

Jakmile je střecha čistá, nic vám nebrání v nanášení nátěru. Existují různé druhy nátěrů, a to akrylové, polyuretanové, asfaltové, silikonové a podobně, přičemž každá alternativa má své přednosti a úskalí. Každý nátěr střech je pečlivě zvažován podle toho, jakou krytinu máte. 

V případě, že nemáte v oblasti střech takřka žádné zkušenosti, je lepší svěřit práci do rukou odborníků, kteří zhodnotí aktuální stav a navrhnou ideální postup. Jednou z takových společností je Dachmantechnik s.r.o., která si zakládá na individuálním přístupu. Provádí speciální nástřiky, čistí střechy plechové i z betonových či keramických tašek, aplikuje nástřiky průmyslového laku vysokým tlakem a taktéž impregnuje tašky. 

Jelikož se pracuje ve výškách, není tato práce doporučována ledabylým kutilům, ale pro vyšší bezpečnost je dobré obrátit se na někoho, kdo má s čištěním a natíráním střech letité zkušenosti.