Chcete moderní a ziskovou firmu? Nepodceňte automatizaci účetnictví

Přidat na Seznam.cz

Poslední roky s sebou přináší nejen ohromné příležitosti pro všechny schopné majitele firem, ale i nové překážky. Ať už se věnujete libovolnému odvětví, vaše konkurence postupuje mílovými kroky dopředu. Pokud nechcete zkrachovat, musíte držet krok s dobou. Naprostým základem je automatizace finančních úkonů. Jak na to? 

Špičkový software 

Dávno už odzvonilo dobám, kdy účetní s pomocí kalkulačky, tužky a stohů papíru složitě počítali každý detail. Stejně tak není nutné zaměstnávat rovnou několik specialistů, protože díky vhodně zvolenému programu vám bohatě postačí jen jeden. Typickým příkladem je populární pokladní software pro práci s formuláři. 

Mezi jeho hlavní schopnosti patří blesková fakturace, vedení pokladny obchodu a komplexní sledování vašich zásob. Díky tomu se během každé jednotlivé transakce automaticky odepíší požadované položky a vystaví účtenky, stejně jako se aktualizuje stav skladu. Místo desítek minut práce bude vše hotové za vteřinu, a to absolutně bez práce. 

Vyřešte daně raz dva 

Každoroční přiznání k dani z příjmů je velkým strašákem většiny podnikatelů. Jaké položky započítat? Jak vysoké náklady si zapsat? Kdy si najít čas na vyplnění všech detailů? S pomocí zmíněného softwaru vyřešíte veškeré nepříjemnosti téměř ihned. V kombinaci s poctivým účetnictvím v paměti programu budou zákonné požadavky úplnou hračkou. 

Určitě si nejdříve vyzkoušejte veškeré jednotlivé funkce zcela zdarma. Ještě před samotnou koupí totiž musíte zjistit, zdali vám bude platforma vyhovovat. Nemusíte se bát přehnaných investic, jelikož dané aplikace stojí něco málo přes tisíc korun ročně. To znamená, že si je mohou dovolit i nejmenší podnikatelé, již mají pouze statisícové obraty. Navštivte webové stránky pod vloženými odkazy a přesvědčte se sami.