Co navštívit s dětmi na dovolené v Nízkých Tatrách?

Přidat na Seznam.cz

Nízké Tatry jsou ideálním místem pro dovolenou s dětmi. Tato krásná horská oblast nabízí mnoho aktivit a zajímavostí, které zaručí nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Každá rodina je trochu jiná, a proto každý bude hledat jiné výletní cíle. Pro turistické rodiny bude tato oblast ideální, protože máte nespočet možností, kam vyrazit. Jak zabavit během dovolené děti každého věku?

Turistické trasy pro rodiny

Nízké Tatry nabízejí nespočet turistických tras různých obtížností, které jsou vhodné i pro děti. Můžete se vydat na rodinnou procházku po údolích a loukách nebo podniknout výlet na horskou chatu. Jednou z oblíbených tras je cesta k vodopádům Bystričky, která je krásným zážitkem pro malé i velké dobrodruhy. Vyrazit můžete i na další místa, např.:

  • Chopok,
  • Demänovské jeskyně,
  • Štrbské pleso.

Lanové parky

Pro děti, které milují adrenalin, jsou v Nízkých Tatrách k dispozici lanové parky. Apartmány v lůně přírody Liptov nabízí skvělou základnu pro výlety do okolí. Lanové parky nabízí širokou nabídku různých překážek ve výšce, a to v bezpečné a zábavné formě. Lanové parky jsou ideální pro rozvoj dětské dovednosti a sebevědomí.

Zoo Bojnice

Pokud máte rádi zvířata, nezapomeňte navštívit Zoo Bojnice, která je vzdálena jen kousek od Nízkých Tater. Zde můžete vidět různé druhy zvířat z celého světa, včetně tygrů, lachtanů a mnoha dalších. Pro děti je to výborná příležitost k vzdělání se o přírodě a ochraně životního prostředí. Navíc se tam příjemně unaví, takže si s partnerem užijete klidný večer.

Vodní radovánky

V Nízkých Tatrách nechybí možnosti koupání a vodních sportů. Můžete si vyzkoušet rafting na řece Váh, prozkoumávat krásné jeskyně, nebo si užít rodinný den na vodní nádrži Liptovská Mara. Hotel v prostředí hor Liptov nabízí skvělou možnost využití pro rodiny s dětmi. Navíc odtud můžete vyrážet na nejrůznější výlety, včetně sjíždění místní řeky.