Co sluší plnoštíhlým? 

Přidat na Seznam.cz

I plnoštíhlé ženy mohou být trendy a šik! Chce to jen zvolit ty správné střihy a barvy.
Dívky a ženy s nějakým tím kilem navíc to v obchodech nemají zrovna snadné. Nevědí, po čem sáhnout. Proto jim trošku poradíme. 

Tlumené barvy 

Co se barev týče, nemusíte se moc omezovat. Myslete ale na jedno: barvy by neměly být moc zářivé, ale spíše tlumené. A na problémové partie nepoužívejte světlé odstíny. Větší zadeček spolehlivě zeštíhlí tmavé kalhoty. Obzvláště, pokud ho doplníte světlým topem. Tento kontrast také opticky rozbije siluetu a zvýrazní pas. 

Drobné vzory

Co se vzorů týče, zde platí, že čím menší, tím lepší. Slušet vám budou košile, blůzy a šaty pro plnoštíhlé poseté drobnými kvítky, tečkami, tenkými svislými proužky či neobvyklými geometrickými tvary. 

Sukně ke kolenům s vyšším pasem 

Nebojte se nosit sukně. Ideální jsou áčkové a s vyšším pasem a délkou ke kolenům. Ani dlouhé sukně se však nemusíte vzdát, měla by ale mít rozparek, který ji učiní vzdušnější. Jinak dosáhnete opačného výsledku. Sukně ke kotníkům bez rozparku vám přidá na objemu. 

Pouzdrové šaty

Ráda nosíte šaty? V tom případě se zaměřte na ty pouzdrové. Pokud si pod ně vezmete stahující prádlo, budete vypadat famózně. Skvělou volbou jsou i košilové šaty s páskem a šaty zavinovací. V této kategorii seženete i plesové šaty pro plnoštíhlé. Rafinované mohou být i šaty atypických střihů, které dokážou odvést pozornost od problematických partií. 

Kalhoty rovného střihu 

Je jedno, zda budou upnuté, nebo mírně rozšířené, hlavně by ale měly být rovného střihu a sahající až ke kotníkům. Řeč je o kalhotách, které určitě upřednostňujte před kraťasami. Místo nich si oblečte lehké vzdušné kalhoty, ideálně opět s rozparkem. 

Výrazné šperky

Hlavní výhodou výrazných šperků je, že dokážou perfektně odvést pozornost. Nejlepší je náhrdelník do V, který klidně může sahat až pod prsa. Krk pak zase krásně zeštíhlí dlouhé visací náušnice.