Co umí Apple Watch a proč byste si je měli pořídit?

Přidat na Seznam.cz

Ještě před nedávnem bylo pořízení chytrých hodinek poměrně luxusní záležitostí. Dnes si myslíme, můžeme říct, že už to není takový luxus, ale přesto jsou chytré hodinky do velké míry označovány za zbytečný produkt. S tímto tvrzením si hned na začátku dovolíme nesouhlasit. A proto vám v tomto článku předvedeme 4 důvody, proč byste si měli pořídit Apple Watch.

1) Podpora při cvičení a udržování kondice

Apple Watch tu nejsou jen proto, aby vám měřili spálené kalorie a uběhnuté kilometry. Tyto hodinky budou vaším parťákem při cvičení, kdykoliv budete potřebovat. Apple Watch používají tři kroužky aktivity, které indikují průběh plnění vašich denních cílů. 

Kroužky, které byste měli denně splnit jsou: 

  • pohyb,
  • cvičení,
  • stání.

Hodinky vás budou denně podporovat a motivovat systémem nejrůznějších ocenění a osobního koučinku.

2) Doktor na tvém zápěstí

To, že chytré hodinky umí měřit tep, už dnes asi není nic nového a neobvyklého. Apple však posunul úroveň monitoringu vašeho zdraví na úplně jiný level. Apple Watch Vás upozorní na případné výkyvy ve vašem tepu, což může značit arytmii. Stejně tak bude vaší “první pomocí” v případě, že budete účastníkem autonehody nebo se vám něco stane. Hodinky dokáží rozpoznat vážnou autonehodu nebo prudký pád, po kterém se nehýbete. Reakcí je okamžité přivolání záchranářů, zaslání polohy případně upozornění nouzových kontaktů.

Na Apple Watch 8 a Ultra můžete spustit dokonce EKG, což může velmi pomoci vám i lékařům při léčbě. Mimo to vám zvládnou změřit hladinu okysličení krve, což je jeden z nejdůležitějších ukazatelů vaší kondice.

Zdroj: Freepik

3) Placení pohodlně a kdykoliv

Nesmírnou výhodou je možnost placení z pohodlí vašeho zápěstí na všech modelech Apple Watch. Stačí si nahrát vaše debetní nebo kreditní karty do aplikace Peněženka, dvakrát stisknout boční tlačítko a platit. Dokonce se nemusíte ani ověřovat kódem, jelikož jste se ověřili, když jste si hodinky nasazovali.

4) Pro sportovce a dobrodruhy jsou tu Apple Watch Ultra

Jste vášnivým sportovcem, dobrodruhem a obáváte se, že vám klasické Apple Watch nebudou stačit? Nezoufejte! Apple vám na míru vyrobil nejvybavenější hodinky Apple Watch Ultra. Pokud rádi objevujete podmořské hlubiny, budou se vám hodit aplikace na přístrojové potápění a freediving. Tento model hodinek má také vylepšený kompas, přesnou GPS a baterii až na 36 hodin.