Dámské zimní bundy pro aktivní lidi – tyto chyby nedělejte!

Přidat na Seznam.cz

Pokud rády vyrážíte do přírody či na hory, bude to chtít zařadit do vašeho šatníku i kvalitní zimní bundu. Pro aktivní ženy jsou jako dělané zimní bundy s funkční membránou. Na následujících řádcích si povíme, podle čeho takovou bundu vybírat a čeho se při nákupu sportovně laděné bundy vyvarovat. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaký materiál není to pravé ořechové na výrobu sportovní zimní bundy a jak je to s velikostí?

Chceme-li, aby byla naše sportovní bunda odolná, měla by být vyrobená i z vysoce kvalitního materiálu. Na trhu jsou k mání funkční bundy ze syntetických i z přírodních materiálů. V posledních letech vedou na plné čáře ty přírodní. Bundy z přírodních tkanin jsou velmi odolné a také jsou tzv. udržitelné. Velmi často chybou žen je to, že se při nákupu zaměřují především na design bundy. Výběr bundy podle funkčních vlastností bývá až na druhém místě. A jaké vlastnosti by tedy měla mít bunda na zimní radovánky? Mezi ceněné vlastnosti dámských zimních svršků patří voděodolnost, větruvzodrnost a oděruodolnost. Díky zmíněným vlastnostem zimní bundy budete v suchu a v teple za každého počasí. Kvalitní funkční bundy jsou ženám k mání i na Bolf.cz. Další častou chybou je při výběru dámské zimní bundy je volba špatné velikosti. Dámy pak mohou chybovat i při výběru střihu zimní bundy. Střih závisí zejména na typu vaší postavy. Zimní sportovní bunda by měla sedět ženám tzv. na míru. Pokud nakupujete rády oblečení na e-shopech, měřte pečlivě obvod vašeho pasu, hrudi a boků. Naměřené údaje pak nezapomeňte porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Zaměříme-li se blíže na střih bundy, bude štíhlým ženám slušet slim fit přizpůsobení. Ženy s nějakým tím kilem navíc pak ocení zimní bundu v regular fit střihu. 

S čím nosit sportovní zimní bundu a na co naopak zapomenout?

Sportovní zimní bunda se hodí zejména k funkčním a k outdoorovým oděvům. Určitě ji tak nekombinujte s elegantně laděným oblečením nebo se společenskými módní doplňky. Vsadit můžete například na tzv. cargo kalhoty s praktickými kapsami. Slušet vám k nim budou i lyžařské nebo snowboardové kalhoty. Ženy se někdy dopouštějí módního přešlapu, protože si k zimní sportovní bundě oblékají rifle. K těm se však funkční bundy zkrátka úplně nehodí. Lepší volbou budou např. funkční legíny. Na ně mohou ženy a dívky rafinovaně obléci kvalitní sportovní sukni. K riflím tedy v zimě zvolte spíše prošívanou bundu nebo trendy parku. Funkčním bundám budou slušet další sportovní oděvy nebo módní doplňky. Vhodné doplňky jsou např. stylové čepice, nákrčníky nebo rukavice na suchý zip. Pokud si pořídíte sportovní dámskou bundu s kožíškem, můžete k ní sladit i chlupatý lem rukavic nebo chundelaté prvky na obuvi. Ale pozor! K takto vymyšlenému outfitu už nepřidávejte oděvy se vzory a s motivy. Mnoho výrazných prvků v jednom outfitu by mohlo působit nesourodě a chaoticky.

Čemu bude dobré se vyvarovat při praní zimní bundy?

Pokud si přejeme, aby nám zimní bunda vydržela sloužit dlouhé časové období, měly bychom o ni i vhodně pečovat. Díky správné péči totiž můžeme prodloužit životnost naší zimní bundy až o několik sezón. A právě péči o funkční oblečení ženy často podceňují. Budeme-li tedy potřebovat naši zimní bundu vyprat, měli bychom k tomu použít šetrný prací prášek. Na trhu jsou k mání speciální prací prášky a gely na funkční oblečení. Zimní bunda by se měla nejprve zbavit větších nečistot. K tomu dobře poslouží speciální čistící prostředek na textil. Dále bychom měly bundu převrátit vnitřní stranou ven a dát ji do pračky, na které bude vhodné zapnout šetrný prací program. Funkční oblečení je dobré prát na nízké otáčky. Sušičce se raději úplně vyhněte.