Elektronické cigarety jsou určitě lepší než klasika

Přidat na Seznam.cz

Kouření není zrovna zlozvyk, který by se vyplácel. Lidé jsou však na tabáku závislí a jen tak se z tohoto problému dostat nemohou. Existují ovšem ověřené způsoby, jak toho lze docílit. 

Dost k tomu mohou pomoci třeba elektronické cigarety. Ty jsou totiž mnohem méně závadné než klasika. Navíc mají i celou dalších výhod.

Žádné žluté prsty

Každý kuřák to zná. Stačí si dát jedno dvě cigárka a už má žluté prsty. Ty nejenže nevábně vypadají, ale zároveň i docela smrdí. Dají se samozřejmě umýt, nicméně ne každý má možnost po každé cigaretě jít navštívit koupelnu. 

Elektronické alternativy mají tu výhodu, že tento druh nepříjemností nezpůsobují. Nejedná se však zdaleka o jejich jediné pozitivum.

Vapovat lze skoro všude

Zatímco nedávno bylo možné kouřit prakticky kdekoliv, dnes už si člověk nemůže zapálit víceméně nikde. Dokonce i mnohá pracoviště ruší své kuřárny. 

S aktivní elektronickou cigaretou je možné být třeba v restauraci nebo v zoo. Tento druh kuřiva totiž nikoho nepobuřuje. Nemá ani proč. Dým z elektronek totiž nesmrdí ani nezpůsobuje žádné zdravotní potíže. Většinou po velmi krátké době prostě zmizí a lidé si mnohdy ani nevšimnou, že vedle nich někdo zrovna vapuje.

Jak se zbavit závislosti

Jak už bylo řečeno úplně na začátku, elektronické cigarety mohou vést k odstranění závislosti na tabáku. Mnohé typy sice také obsahují nikotin, nikoliv však už dehet, benzen a další vysoce škodlivé jedy. Je tedy vhodné na ně přesedlat a z nich už je to jenom krůček k úplnému odstranění závislosti. 

Dokonce není potřeba kupovat drahé dlouhodobé modely. Na trhu se dají pořídit i jednorázové elektronické cigarety Elfbar 600, jež stojí přibližně stejné peníze jako balíček klasického kuřiva a nabízí zhruba 600 potáhnutí.

Tyto e-cigarety je možné kdykoliv vypnout, a tudíž si je šetřit na pozdější dobu. Díky tomu je snadné ubírat si každý den počet potáhnutí a tím pomalu utlumovat svou závislost, aniž by bylo nutné příliš plýtvat. Investovat své peníze do elektronického kuřiva značky Elfbar se tak docela vyplatí.