Elektronické cigarety mají mnohem více pozitiv než klasika

Přidat na Seznam.cz

Každý malý Jarda moc dobře ví, že inhalace cigaretového kouře zdraví zrovna neprospívá. Přesto s tímto zlozvykem nemohou milovníci tabáku jednoduše přestat. 

Dá se však přesedlat na elektronickou alternativu standardních cigaret, která je mnohem bezpečnější.

Ani procento dehtu

Tím nejhorším na cigaretách je dehet, benzen a další dobroty, které se generují při hoření tabáku. Dým, jenž obsahuje tyto toxické látky, je pro tělo doslova jedem, a tudíž jeho vdechování znamená dobrovolné ničení si zdraví.

Elektronické cigarety mají výhodu v tom, že u nich k žádnému hoření nedochází. Místo tabáku totiž používají speciální náplně s rozličnými příchutěmi, jež se pouze zlehka zahřívají. 

Vapování na veřejnosti

Kouření na veřejnosti už dávno není in, ba právě naopak. Proto je stále méně obvyklé potkávat na ulici lidi s cigaretou v ústech. 

Na mnoha místech se navíc kouřit nemůže, a to ani tam, kde to bylo vždy běžné, třeba v hospodách nebo na zastávkách. Milovníci nikotinu, kteří stále dávají přednost klasickému kuřivu, mají tudíž život stále těžší.

Je pravda, že ani vapování nejde úplně všude. Například v MHD, divadle či kině si také nikdo nemůže aktivovat svou elektronku, nicméně v například v restauracích či v zoo to není žádný problém. Další důvod, proč dát přednost modernímu kuřivu.

Různé druhy příchutí

Výhodou e-cigaret je rovněž i možnost nakoupit si různé druhy náplní, jež se liší svým složením a chutí. 

Není tudíž problém si pořídit kupříkladu cigaretu s příchutí kiwi, pomeranče nebo třeba meruňky. Velmi populární jsou i e-liquidy s příměsí HHC květů.

Vdechování kouře z těchto květů má na člověka podobný účinek jako mnohem známější THC, a proto by hlavně začátečníci měli užívat pouze menší dávky. HHC je oblíbené hlavně proto, aby se člověk uvolnil či dokázal intenzivněji vnímat například hudbu.

Zájemci o e-cigarety a jejich příchutě mohou navštívit web https://www.i-vape.cz.