Hledáte obchodní dárek? Věnujte letos investiční zlato

Přidat na Seznam.cz

Výběr dárků pro obchodní partnery či věrné zákazníky padl letos na vaši hlavu a vy si marně lámete hlavu, čím tyto důležité osoby obdarovat? Právě pro vás máme velmi zajímavou radu a vy tak určitě zabodujete.

Obchodní dárky pro muže i ženy se proměnily. Doba firemních tužek, diářů a těžítek je už opravdu dávno pryč. Láhev vína zase není nikterak originální dárek. Darujte letos místo toho investiční zlato!

Dárek, který vás finančně nezruinuje

Samozřejmě záleží na tom, jaký máte na obchodní dary daný rozpočet. Investiční zlato nemusí stát desetitisíce, ale za pětistovku ho nepořídíte. Nejlevnější kusy stojí kolem 1500 Kč. Alternativou může být stříbro, třeba stříbrná mince s vyobrazením jména stojí i pod tisícovku. Stříbro však pro investice není tolik výhodným jako zlato, není totiž osvobozeno od DPH.

Nebojte se dárek personalizovat

Větší radost vždy udělá dárek, který byl vybrán na míru. Nemusíte samozřejmě pro každého obchodního partnera vybírat něco extra, to by stálo neúměrné množství času, navíc o všech ani nemáte dostatek informací k výběru patřičného dárku. Personalizovat lze i formou drobností. Co takhle darovat minci, na níž bude znamení zvěrokruhu? Neznáte-li datum narození, dobrou volbou budou třeba mince určené na svátek se jménem.

Prezent k Vánocům i jiným příležitostem

Dárky obchodním partnerům dáváte nejčastěji k Vánocům či k Novému roku. Sem tam se však objeví i jiná příležitost, jako je svatba nebo výročí svatby, případně můžete shánět odměnu za speciální zakázku. Investiční zlato se dá koupit opravdu ke každé příležitosti. Mince se vyrábí s řadou motivů a slitky jsou zcela neutrální.

Zlato je vhodným dárkem i v osobní sféře. Odměňte dítě za získaný vysokoškolský titul, složenou maturitu, případně jiný životní úspěch. Peníze uložené ve zlatě se nikdy neztratí.