I výborný software už jde sehnat překvapivě levně
Počítače byly sice kdysi dražší, nicméně ani dnes nestojí jen pár korun. Hlavně mašiny, které mají za úkol rozjet na plné detaily ty nejnovější herní pecky, stojí skutečně majlant.
Kdo se však chce na počítači zabývat i něčím jiným, než je hraní her, bude si muset ještě navíc připlatit za příslušný software. Jestli se bude jednat o příplatek vysoký či nízký, to už záleží na každém zákazníkovi.
Software zdarma obvykle za moc nestojí
Hodně programů nabízených na internetu zdarma patří do zlatého fondu softwaru, avšak většinou jde pouze o malé věci, které nemají mnoho funkcí. Jsou sice užitečné, avšak také jednoduché. Kdo by však měl zájem například o operační systém zdarma, ten se musí obrnit svatou trpělivostí.
Složité programy nabízené ke stažení zdarma jsou totiž často chybové. Není ani divu, jelikož na nich pracuje pouze omezený počet lidí, kteří často nemají čas ani zkušenosti, aby dokázali vychytat všechny mouchy. U profesionálního softwaru je tento druh potíží samozřejmě také, na druhou stranu ovšem ne v tak vysoké míře.
Demo potěší jen na omezenou domu
Druhou možností jsou dema. Ta se dají rozdělit do dvou kategorií. Jedna kategorie demoverzí nabízí jen omezené možnosti využití, ta druhá poskytuje vše, avšak pouze po předem určenou dobu.
Kdo chce, aby mu jel software typu AVG Tuneup nebo Norton Security 360 Premium podle předpokladů, nezbude mu nic jiného než zaplatit. Ne vždy se ovšem musí jednat o vysokou cenu. I tento druh programů lze získat docela levně, a sice v rámci druhotné licence.
Vše je z vyřazených počítačů
Do sféry druhotné licence se řadí hlavně programy, které fungovaly na dnes již vyřazených počítačích. Tyto licenční kódy se proto dají znovu prodat. Jsou ovšem použité, a proto za nižší cenu. Často si zákazník může pořídit špičkový program až s 85% slevou, což se rozhodně vyplatí.