Jak bojovat proti bolesti zad a krční páteře?

Přidat na Seznam.cz

Sedavý způsob života způsobuje celou řadu moderních civilizačních onemocnění. Mezi nejčastější problémy samozřejmě patří bolesti zad, krční páteře, ale i jednotlivých kloubů. Jaké jednoduché cviky dokážou napravit tyto potíže?

Oslabený hluboký stabilizační systém

Neustálé sezení v nevhodných pozicích má za následek oslabený hluboký stabilizační systém. Bavíme se o soustavě vnitřních svalů, které najdete ve středu svého těla. Právě s nimi musíte primárně pracovat, pokud chcete předejít bolestem páteře, zad, krku i hlavy.

Nemusíte přitom makat ve fitku, denně uběhnout maraton ani několikrát týdně dřít ze všech sil. Bohatě vám postačí některé základní cviky s jednoduchými pomůckami.

Šikovnou pomůckou jsou například staré známé gymnastické míče. Právě ty s radostí používají všichni zkušení fyzioterapeuti. Už pouhé delší sezení na tomto vynálezu dokáže postupně aktivovat zanedbávané svaly hlubokého stabilizačního systému. Rozhodně si však najděte tipy na cviky na internetu.

Díky videím na YouTube v mžiku objevíte desítky jednoduchých pohybů, které můžete každý den opakovat (postačí okolo patnácti minut).

Vyzkoušejte více pomůcek

Gymnastický míč je sice fajn, ale sám o sobě nestačí. Skvělým doplňkem je takzvaný balanční kámen. Na něm se nesedí ani neleží – musíte na něm stát. Pokud máte problémy s rovnováhou, raději se přidržujte stěny nebo skříně. Každý den stůjte na kameni alespoň 10 minut. Až vám to půjde lépe, zkoušejte stát na jedné noze, hýbejte rukama a podobně.

Kde můžete snadno pořídit šikovné pomůcky pro zlepšení koordinace, posílení stability a prevenci proti bolestem? Mrkněte se na webové stránky oblíbeného e-shopu KÖCK-SPORT. Tato společnost se specializuje na kvalitní sportovní pomůcky pro všechny věkové kategorie. Stačí si objednat a během několika málo dní začnete cvičit.