Jak pečovat o svůj obličej, když už jste oslavili čtyřicítku

Přidat na Seznam.cz

Po čtyřicítce se kůže obličeje mění a potřebuje zvláštní péči. Ztrácí se pružnost, objevují se vrásky a pigmentové skvrny. S pomocí správné péče může pleť působit zdravě a svěže. Chce to vybrat si vhodné kosmetické přípravky a své pokožce se pravidelně věnovat. Důležitá je i kvalitní výživa. Jaká je nabídka pečující kosmetiky a kosmetických sad na současném trhu?

Čistěte pleť denně

Důkladné čištění pleti je klíčové pro udržení jejího zdraví. Používejte jemný čisticí přípravek, který nebude dráždit pleť. Pokud máte suchou pleť, zvolte méně dráždivý produkt, který neobsahuje alkohol. Pokud máte mastnou pleť, použijte čistící gel nebo pěnu. Nikdy neusněte s líčením na obličeji, protože to může vést ke zhoršení stavu pleti. Oplatí se využívat i pleťový peeling, jenž odstraní odumřelé buňky pokožky a projasní ji. Praktickou pomůckou je ultrazvuková špachtle, která čistí póry.

Používejte výživné krémy

Po čtyřicítce začíná kůže ztrácet hydrataci a potřebuje více výživy. Použijte denní a noční krémy, které budou obsahovat hydratační složky – kyselinu hyaluronovou a glycerin. Vhodné jsou také krémy s retinolem, který podporuje regeneraci buněk a zlepšuje vzhled pokožky. Můžete si dopřát pleťová séra, jež pokožce vyživí do hloubky, a také pleťové oleje. Důležitá je i péče o oční okolí, jež je náchylné na tvorbu drobných vrásek.

Používejte krémy s ochranným faktorem

Slunce může být škodlivé pro pleť, a proto je důležité chránit se proti slunečnímu záření. Používejte opalovací krémy s ochranným faktorem minimálně SPF 30 a aplikujte je každé 2 hodiny. Pokud trávíte hodně času venku, používejte ochranný klobouk nebo sluneční brýle.

Pracujte na posílení kůže

Kromě hydratace a ochrany proti slunečnímu záření je důležité také posílit kůži. Používejte produkty s peptidy, které stimulují tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce. Existují také různé druhy laserových terapií, které mohou podpořit tvorbu kolagenu a zlepšit celkový vzhled. K tomu přispějí také doplňky stravy, jež obsahují vitamíny a minerály prospěšné pokožce.