Jak používat kuchyňský robot na přípravu dezertů a sladkostí?

Přidat na Seznam.cz

Ráda pečete? Pak pravděpodobně víte, že velký vliv na výsledek má vybavení, které používáte. Dobře vláčné těsto vám pomůže zpracovat kuchyňský robot, sníh z bílků nejlépe našleháte šlehačem, také krémy se hodí našlehat. Se správnými pomocníky se příprava navíc zjednoduší a zrychlí.

Nedokážete si úplně představit, jak vám kuchyňský robot nebo mixér může při přípravě dezertů a sladkostí ušetřit tolik práce? Pojďme se na to společně podívat.

Využijte integrovanou digitální váhu

Moderní food processor má zabudovanou digitální váhu. Nemusíte tedy ingredience vážit zvlášť, přidáváte je přímo do misky. Nic nemusíte sčítat a odečítat, po přidání každé nové suroviny si váhu vynulujete a začnete sypat další ingredienci. Pak jen zavřete víko a necháte robot pracovat. Věřte, že ručně ingredience nikdy tak dobře nerozmícháte. Už nebudete muset přesívat mouku nebo cukr s hrudkami, food processor si s tímhle poradí.

Nasekejte ořechy za pár minut

Zapomeňte na ruční krájení vlašských oříšků, které potřebujete na řezy. Místo toho ořechy nasypete do kuchyňského robota a necháte ho odvést jeho práci. Vzhledem k tomu, že vše probíhá v uzavřené nádobě, není nikde nepořádek.

Nadrťte sušenky na cheesecake

Food processor či multifunkční mixér se správným nástavcem dokáže také nadrtit piškoty nebo sušenky, které pak smícháte s máslem a máte spodní vrstvu na cheesecake. Už žádné drcení sušenek válečkem, ze kterého je akorát všude nepořádek.

Dokonalé našlehání krému

Ať už připravujete swiss merringue z bílků s cukrem a másla, nebo třeba krém ze smetany ke šlehání a mascarpone, budete ho potřebovat pořádně našlehat, to je základem úspěchu. Nedošlehaný krém by nebyl dostatečně pevný.

Chcete si udělat radost a povýšit své pekařské umění na vyšší úroveň? Podívejte se na mixéry a food processory v nabídce Kenwood.