Jak tancovat na plese? Základní kroky a tipy pro plesové tance

Přidat na Seznam.cz

Máte před sebou ples, ale nejste si jistí v tanečních kramflecích? Neabsolvovali jste taneční, nebo už je to tak dávno, že jste zapomněli? Nevadí, poradíme vám, jak se do střevíčků snadno dostanete a na parketu zazáříte.

Ples – jak se rychle naučit taneční kroky

Maturitní plesy, společenské akce, svatby nebo klasické plesy. To jsou události, kde se dodržuje nějaká etiketa, dbá se na vybrané chování a taneční kreace na parketě se nemohou podobat tanci svatého Víta jako na diskotéce. I když návštěva tanečních patří v podstatě do základního vzdělání, ne každý ovládá klasické tance.

Někdo nenavštěvoval lekce vůbec, jiný spíš než na taneční chodil za taneční, mnozí již zapomněli. Navíc leckteré ženy si nejsou jisté ve svých tanečních krocích, protože v tanečních byl nedostatek chlapců jako tanečních partnerů, takže si dívky postupně střídali a na slečny tak nezbylo mnoho času. Někoho tančení nebavilo, jiný od puberty netančil, takže kroky jsou zapomenuty.

Nemyslete si, však si je vybavíte, pokud jste taneční absolvovali. Situací, kdy si budete muset vzpomenout na kroky valčíku, polky a podobně, je spousta. Někdy je tím důvodem maturitní ples dítěte, společenská akce. Jestli si potřebujete osvěžit paměť, máme pár tipů. Pokud máte relativně nějaký čas, můžete se přihlásit do tanečního studia, kde vám udělají rychlokurz tančení. Pokud nestíháte, pusťte si na YouTube taneční videa. Nebo poproste někoho, kdo tance umí, jestli by vám neudělal školení.

Jak zapůsobit na plese?

Tanců je spousta, takže leckdy si všechno nezapamatujete. Všeobecně mezi klasické tance na běžných plesech patří polka, pak valčík, slowfox, quickstep, paso doble. Když se naučíte základy, můžete tančit tyto druhy a u ostatních se vymluvit, že chcete odpočívat. Pokud nejste ovšem v tanci příliš zdatní, nebo se kroky až tak dobře nenaučíte, pak oslňte půvabem.

Krásné šaty, plesový účes a nádherné nalíčení pomohou zamaskovat nedostatky, které třeba do příště doženete. Potřebujete něco na ples, pořádáte takovou akci? Pak se obraťte na firmu https://myprom.cz/, která se o vše postará od A do Z, hlavně co se maturiťáku týče. Zařídí maturitní šerpy, stužky, skleničky, plachty na peníze, dekorace, konfety. Zajistí i focení plesu, fotokoutek, moderátory, kapelu, ozvučení, osvětlení. Zkrátka vám zařídí ples na míru vašim představám, případně poradí, když budete tápat.

Neváhejte se proto obrátit na profíky, aby váš ples byl jízda. A v případě maturiťáku to platí obzvlášť. Jelikož se lidem zdá o maturitních zkouškách celý život, měli bychom si tyto někdy až noční můry vykompenzovat příjemným vzpomenutím na konec studia na střední škole.