Jaké deskové hry si zamiluje celá rodina?

Přidat na Seznam.cz

Patříte mezi milovníky rodinných deskovek? Hledáte zrovna způsob, jak si zpříjemnit dlouhé zimní večery? V takovém případě vám přinášíme několik suprových tipů na oblíbené deskové hry. Co si musíte zahrát?

Nejdříve něco lehčího

Ne všechny společenské hry musí trvat několik hodin a testovat vaše mozkové závity až k prasknutí. Někdy si zkrátka chcete jen pořádně odpočinout a vypnout mozek. V takové chvíli oceníte například populární karetní hru Výbušná koťátka.

Tu si užijí jak dospělí, tak i děti od přibližně sedmi let věku. Dočkáte se různých druhů karet, z nichž každá disponuje trochu jinými schopnostmi. Některá vám umožní hrát dvakrát za sebou, jiná sebrat náhodnou kartu soupeři, podívat se do balíčku, promíchat ho a podobně. Co však mají všechny společné? Vtipný a originální design s kreslenými kočkami.

Potrapte své mozkové závity

Máte zrovna spoustu energie a potřebujete se vyřádit? Pak oceníte některou z escape her. Super volbou je třeba Escape room od společnosti Exit. Tato hra vás uvězní v tajemném prostředí plném logických hádanek, hlavolamů a interaktivních předmětů. S každou vyluštěnou záhadou odhalíte kus příběhu a zjistíte, co se vlastně kolem vás děje. Hra je vhodná pro děti přibližně od 16 let.

Chcete se hýbat, předvádět a být aktivní? Pak si pořiďte klasické Activity Junior. V této hře budete kreslit, provádět pantomimu a mluvit. Nejdříve si vylosujete kartu s určitým slovem, které musí váš spoluhráč uhádnout (nesmí se dívat na kartu). Dávejte si však pozor, protože máte pouze omezený čas, takže buďte rychlí!

Pouhé tři tipy určitě nestačí. Svět deskových her je velmi pestrý a fascinující. Přesně proto se raději podívejte na webové stránky e-shopu Bambule, kde si můžete prohlédnout desítky a desítky oblíbených deskovek.