Ještě nemáte kuchyňského robota? To je ale chyba! 

Přidat na Seznam.cz

Kuchyňský robot se stává nedílnou součástí stále většího počtu domácností. Jak by také ne. Míchá, šlehá, hněte, vybrané modely i váží a vaří. 

Ještě dál však jde kuchyňský robot Kenwood. Například model Cooking Chef XL se totiž ovládá dotykového displeje nastavíte čas, zvýšíte teplotu i vyberete některý z přednastavených programů. Jeho přesná technologie indukčního vaření umožňuje regulovat teplotu od dvaceti do sto osmdesáti stupňů s přesností na jeden stupeň. To umožňuje temperovat čokoládu i smažit hranolky. Další výhodou tohoto šikovného pomocníka je, že v sobě má zabudovanou velmi přesnou váhu. Vážení probíhá přímo v míse. A s aplikace Kenwood World získáte přístup ke stovkám slaných i sladkých receptů z celého světa. Otázka, co bude v neděli k obědu, tak nikdy nezůstane bez odpovědi. 

Bohaté příslušenství

Další výhodou těchto robotů je opravdu velmi bohaté Kenwood příslušenství. Zdaleka se přitom nejedná jen o hnětací háky. Ke svému robotu si snadno připojíte nástavec na výrobu těstovin, raviol, kostičkovač, zmrzlinovač, odšťavňovač, mixér a celou řadu dalších. Pořizovat si je navíc nemusíte najednou, ale průběžně, jak se vám budou hodit. 

Za kolik?

Co se ceny kuchyňských robotů Kenwood týče, tak ta začíná na necelých sedmi tiscích korunách (všestranný kompaktní robot Prospero). Zmíněný Cooking Chef XL pak na kenwoodworld.cz stojí zhruba pětinásobně více. Za více peněz ale samozřejmě získáte více muziky. Více funkcí a tedy i výkonnějšího společníka při vaření. 

Nenáročná péče 

Dobrou zprávou je, že kuchyňský robot Kenwood je velmi nenáročný na údržbu. Ani jeho očista není nijak náročná. Plastové a skleněné komponenty můžete bez obav vložit do myčky, kovové metly, mlýnky, hnětací háky a další komponenty myjte spíše v ruce. Nic se ale nestane, když očistu robota necháte na druhý den. Zaschlé zbytky ingrediencí z něj snadno odstraníte navlhčeným hadříkem.