Káva je ideální pomocník během celého dne. Kdy ji ale pít?

Přidat na Seznam.cz

Šálek kávy je nepostradatelným pomocníkem pro drtivou většinu lidí v našich končinách. Hlavním důvodem, proč kávu pijeme, jsou její povzbuzující účinky, díky nimž si lépe poradíme s námahou, stresem a psychickou i fyzickou aktivitou. Kdy se hodí pořádně silná káva?

Káva nejen po ránu

Většina z vás si pravděpodobně představí pití kávy hned ráno po probuzení, kdy si vaříme kávu proto, abychom se co nejrychleji probudili a nastartovali svou mysl. V takových situacích pro nás různé druhy kávy zároveň představují jakýsi rituál, který prokazatelně uklidňuje mysl a zlepšuje náladu.

Lahodný a povzbuzující nápoj však nepatří jen k rannímu vstávání, případně v době pracovního vytížení. Je totiž také skvělým pomocníkem i v případě, kdy se chystáte například na odpolední cvičení. Kofein totiž povzbuzuje celý organismus. Dokonce dokáže krátkodobě zlepšit vytrvalost a sílu.

Jaký kávovar na doma?

Mnoho lidí nemá velkou představu, jak vybrat kávovar. My vám nyní povíme, na jaké aspekty byste si měli dávat pozor. Základem všeho je správný mlýnek. Ten může být buď keramický, nebo ocelový. Obecně je lepší volbou spíše ocelová varianta, protože má podstatně vyšší životnost, ostřejší kameny (rychlejší mletí) a produkuje méně odpadu.

Chcete si připravit kávu na jedno kliknutí? Pak je pro vás vhodným řešením automatický kávovar s inteligentním systémem. Hlídejte si hlavně počet druhů nápojů, které konkrétní zařízení zvládne vytvořit. V daném ohledu stojí za zmínku například stroje od značky De’Longhi. Ty zvládají klidně až 18 různých druhů kávy.

Ideální tlak domácího kávovaru se pohybuje v rozmezí 12–19 barů. Dané hodnoty zajistí konstantní výkon a velmi rychlou přípravu, díky čemuž nebude výsledná káva nakyslá. Chcete opravdový zážitek jako z kavárny? Nezapomeňte ani na plotýnku pro nahřívání šálků.