Každé jméno má svůj jedinečný význam. Jak ho oslavit?

Přidat na Seznam.cz

Naše jméno je s námi už od narození. Nejedná se pouze o jakési obyčejné označení. Má totiž hluboký význam, pod nímž si každý představí naši osobu. To samé platí i od okamžiku, kdy pojmenujete své ratolesti. Jakým způsobem oslavit významný svátek?

Hluboký význam jmen

Nejdříve si pojďme představit význam několika typických českých jmen, s nimiž se dennodenně setkáváme.

  • Karolína pochází z latiny, která byla později ovlivněná němčinou. Původní myšlenka tohoto jména znamená „svobodná žena“.
  • Jan má své kořeny v hebrejštině. Toto jméno znamená „milostivý dar od Boha“.
  • Marie také pochází z hebrejštiny. Podle dochovaných záznamů znamená pravděpodobně „kapka moře“.
  • Martin je odvozený od římského boha Marta. Znamená tedy „bojovný“.

Jaký dárek je ideální ke svátku?

Chystáte se právě oslavit svátek svých blízkých? V takovém případě potřebujete opravdu jedinečný dar, který podtrhne význam jejich jména. A co jiného by to mělo být než zlato?

Bavíme se o originálním zlatém dukátu, na jehož přední straně bude vyryté jméno, zatímco na zadní příjmení oslavence. Jeho ryzost dosahuje úctyhodných 23,66 karátu a hmotnost 3,49 gramů. Jedná se tedy o pravý investiční kov, který bude postupem let růst na hodnotě (za posledních osmnáct let vzrostla cena zlata o 400 %). Tento krásný dar je zabalený v úhledné dárkové krabičce. Součástí balení je přirozeně i certifikát pravosti a český punc.

V našich končinách takové medaile vyrábí známá Pražská mincovna, a to v zastoupení oblíbeného e-shopu ceska-jmena.cz. Na webových stránkách pod výše vloženým odkazem stačí naklikat jméno/příjmení a ihned se dostanete do zákaznické sekce. Tam uvidíte, jak bude dukát vlastně vypadat, kolik bude stát a podobně.

S takovým dárkem vykouzlíte oslavenci radost a ještě mu zajistíte bohatější budoucnost.