Klinika estetické medicíny a její výběr. Řiďte se kvalitou a renomé pracoviště

Přidat na Seznam.cz

Beauty průmysl se v civilizovaných zemích každým rokem rozrůstá. Planetu tak pomalu začíná osidlovat “nový živočišný druh”, kterému se stárnutí jakoby vyhýbá. Dávno neplatí, že na omlazení chodí jen filmové hvězdy. Jakákoliv klinika estetické medicíny ve skutečnosti prosperuje především díky mediálně neznámým lidem. Nyní, když se svět topí v ekonomické a hospodářské nejistotě, se vylepšení vzhledu dokonce jeví jako moudrá investice. Pokud vám tedy nechybí finanční prostředky a přemýšlíte, kam je uložit, zvažte vlastní tělo. Než ale podstoupíte rejuvenaci, prozkoumejte bezpečnost a úroveň procedur na jednotlivých pracovištích.

Seriózní klinika estetické medicíny se všeobecně pozná podle ceny

Už samotný název klinika estetické medicíny dává tušit, že se vám tam budou věnovat lékařští specialisté na dokonalý vzhled. Kromě jejich honorářů se do výsledné ceny za ošetření promítají také náklady na energie, prostory a vybavení. Součástí poplatků za jednotlivé zákroky jsou též výplaty pro nezdravotnický zbytek týmu, který zajišťuje chod pracoviště včetně údržby, úklidu, recepce a účetnictví. Podezřele levné služby ve srovnání s osvědčenými klinikami estetické medicíny tak vnímejte jako varovný signál. Vyjímkou jsou samozřejmě zaváděcí nabídky nebo třeba věrnostní programy, které běžně znáte i z jiných odvětví.

Nevrhejte se pod skalpel či laser naslepo!

Na zvolené klinice estetické medicíny vždy využijte konzultaci s odborníkem, který posoudí vhodnost zákroku právě pro vás a případně vám doporučí něco jiného. Také vám může navrhnout vhodnou kombinaci s dalším druhem ošetření, aby byl efekt omlazení či zkrášlení maximální. Vaším cílem by v tu chvíli mělo být nejen ponaučení o možnostech pracoviště, ale také dojem z konkrétního člověka, který vás má ošetřovat. Přestože jednáte se zdravotníkem, zůstaňte soudní. Dokonce i u lékaře z kliniky estetické medicíny se může stát, že bude místo vašeho blaha sledovat spíše vlastní zisk.


Nedejte se zmást profesionálními úsměvy, ale vemte rozum do hrsti. Možná to s vámi odborník, který vám zdánlivě nechce vyhovět, myslí ve skutečnosti lépe, než přeochotný MUDr, co vám bez váhání ušije i “kopyto”. Pozor na pokoutné praktiky a zfušované plastiky.

Rozhodně za účelem posouzení morálky zvolené kliniky estetické medicíny sledujte i recenze předchozích klientů. Poměrně spolehlivým ukazatelem bývají též diskuze personálu se zájemci o nějaký výkon. Zpravidla je najdete u jednotlivých příspěvků na sociálních sítích, nebo přímo na webových stránkách pracoviště.

Zajímejte se o kvalitu přístrojů na klinice estetické medicíny

Dnes se dá řada původně operativních zákroků řešit pomocí chytrých přístrojů. Například obličejový lifting už nemusí být jen o řezání a šití. Moderní kliniky estetické medicíny mívají speciální lasery, které ovlivňují podkoží a dokáží vám propůjčit až o deset let mladší vzhled se zhruba stejně dlouhou trvanlivostí.

Samozřejmě existují lidé, pro něž je neinvazivní metoda méně vhodná. Kvalitní kliniku estetické medicíny pak poznáte i podle toho, že vám doporučí jiný zákrok, i když ho sami neprovádí. Kromě toho vám vždy ochotně prozradí značku svých přístrojů, abyste si mohli ověřit jejich bezpečnost a efektivitu.

Každá profese zkrátka vyžaduje zkušené odborníky, kteří ví, co činí. Vůbec přitom nezáleží, jestli se jedná o tetování obočí nebo injekční výplň vrásek kyselinou hyaluronovou. V obou případech je nutná zručnost a ta přichází až s praxí a dále stoupá s počtem obsloužených klientů. Proto se nebojte informovat o dovednostech personálu, který vás má obsluhovat na klinice estetické medicíny. Stále zůstáváte platícím zákazníkem a jedná se o vaše zdraví a váš vzhled. Tak s nimi nehazardujte a vsaďte na seriózní profesionály.