Kolik kalorií mají jednotlivé druhy kávy?

Přidat na Seznam.cz

Káva je jedním ze světově nejrozšířenějších nápojů, především díky lahodným chutím, různým účinkům na tělo, ale i vzhledem k tradici a také účinkům kofeinu. Seznam výhod je zkrátka nekonečný. Často je však kladena otázka, kolik kalorií je v jednom šálku tohoto kofeinového moku. Odpověď je krátká a jasná. Šálek kávy obsahuje nula kalorií. Skutečně, samotná káva nemá téměř žádné kalorie, ale jakmile do ní začnete přidávat cukr, mléko a další dochucovadla, může se z nevinné kávy stát kalorická bomba. Jak jsou na tom tedy jednotlivé druhy kávy?

Kalorie v černé kávě

Černá káva neobsahuje takřka žádné kalorie. Při zpracování kávy se tedy žádné kalorie nepřidávají.

Kalorie v kávě s mlékem

Kalorická hodnota takové kávy závisí na tom, jaké mléko používáte. Pokud sáhnete po odstředěném mléku, potom si do kalorických tabulek po vypití kávy zapište 22 kalorií. Káva s polotučným mlékem obsahuje už cca 30 kalorií a s plnotučným mlékem dokonce až 38 kalorií.

Kalorie v kávě se smetanou a cukrem

Přidáním cukru a smetany do kávy výrazně zvýšíte počet kalorií, přičemž jedna čajová lžička cukru přidá dalších přibližně 16 kalorií navíc a smetana až 120 kalorií.

Kalorie v kávě s medem

Pokud si myslíte, že použití medu místo cukru je lepší, potom jste na omylu. Jedna polévková lžíce medu obsahuje zhruba 64 kalorií. Na druhou stranu, pokud se podíváme na kalorie z hlediska obsahu, med má v sobě na rozdíl od klasického cukru vitamíny a antioxidanty, jež jsou pro tělo prospěšné. Nezapomeňte na to, že med je sladší, a proto pokud sladíte např. jednu lžičku cukru, u medu dejte jen půl lžičky.

Kalorie v ledové kávě

V případě, že do klasické kávy přidáte jen led, tak se nemusíte obávat velkého množství kalorií. Počet je stejný jako u klasické černé kávy. Přidáním dalších přísad však zvyšujete počet kalorií. V závislosti na konkrétní směsi, kterou používáte, nebude mít ledová káva bez dalších přísad (kromě ledu) žádné kalorie nebo méně než pět. Přidáním dalších přísad se však počet kalorií zvyšuje.

Chlazené kávové nápoje

V okamžiku, kdy sáhnete po chlazených kávových nápojích v obchodech, kupujete si balíček plný kalorií, přičemž u některých produktů se tato hodnota pohybuje až kolem 300 kalorií. Pokud chcete konzumovat méně kalorií, připravte si raději kávu sami doma, protože víte, jaké ingredience do ní přidáte. Kávovary od značky De’Longhi vám s přípravou kávy doma pomohou se stanou vaším pomocníkem v kuchyni, protože jsou kvalitní a vyznačují se dlouhou životností.