Koloběhem k lepší figuře

Přidat na Seznam.cz

Léto konečně klepe na dveře, můžeme odhodit těžké kabáty a vystavit kůži slunečním paprskům. Pro někoho to ale může znamenat i stres, že už neschová těch pár přebytečných kil nabraných přes zimu. Nevěste hlavu, máme pro vás tip na zábavný a účinný pohyb, při kterém navíc budete moci čerpat energii na slunci a ne trávit hodiny zavřené v posilovně. Vyzkoušejte koloběh a buďte na plavkovou sezónu připravená.

Nejen pro fyzické, ale i pro psychické zdraví je velice důležitý pravidelný pohyb, ideálně na čerstvém vzduchu. Druhů venkovních aktivit je několik, ale málokterá je tak komplexní a hlavně vhodná pro každého, jako koloběh. Možností jsou samozřejmě procházky, ale ty vás můžou přestat brzy bavit. Začít pravidelně běhat, pokud už nemáte vybudovanou fyzičku, může být extrémně náročné a navíc běh není ideální pro klouby. Při jízdě na kole zapojujete jen dolní část těla a hrozí přetížení svalů v oblasti krku, šíje a hrudní i bederní páteře. Koloběh představuje to nejlepší z obou disciplín. Můžete dosáhnout delších vzdáleností a užívat si pocitu větru ve vlasech při dosažení větších rychlostí jako na kole, zároveň si dopřejete intenzivní cvičení, při kterém zapojíte celé tělo. Už nemusíte s touhou po lepší postavě každý rok začínat s během. Vyzkoušejte něco nového a hravého, co vám pomůže dosáhnout energetického deficitu zábavnou formou. 

Při koloběhu zapojíte i svaly, o kterých jste do té doby neměla ani ponětí. Skvěle formuje ženské partie. Hýžďové svaly jsou při jízdě na koloběžce neustále v pohybu, takže snadno zpevníte zadek. Pravidelným zanožováním protáhnete a posílíte i partii boků. Při pohybu podobnému dřepu zapojíte také lýtkové a stehenní svaly, dokonce dochází i ke zpevnění pánevního dna, což je nepříjemný problém nejen u žen. Koloběhem posilujeme všechny svaly břicha, zádové svalstvo a zapojujeme i celé paže. Důležitá je správná technika koloběhu, jejímž základem je pravidelné střídání nohou. To by mělo být přibližně po pěti až šesti zanoženích, což je pro spoustu začátečníků překvapivě časté. Více se o správné technice jízdy na koloběžce dozvíte na stránkách www.zdravakolobezka.cz.  Jízda na koloběžce je na druhé straně k lidskému tělu velice šetrná, protože zbytečně nepřetěžuje žádnou jeho část a navíc tím, že se odrážíte pouze polovinou své váhy, šetříte chodidla a klouby.

V boji za lepší postavou je důležité volit pohyb, u kterého snadno udržíte takovou tepovou frekvenci, aby tělo spalovalo energii – tedy klidnější aktivitu, kterou vydržíme dělat po delší dobu.  A přesně taková jízda na koloběžce je. Při rychlosti 18 km/hod spálíte hodinovou jízdou přibližně 820 kalorií. A věřte, že koloběh je silně návykový a jen u jedné hodiny určitě nezůstanete.

Zdroj: kostkakolobezky.cz

Další obrovskou výhodou je praktičnost koloběhu. Koloběžka je skladným dopravním prostředkem do města, ale i výborným „parťákem“ do přírody. Můžete na ní dojet v podstatě kamkoliv. Budete se přesouvat zábavnou formou, ušetříte čas a při tom ještě budete formovat postavu. A pokud vás přeci jen opustí inspirace při hledání nových tras, podívejte se na stránky pruvodce-kolobehem.cz, kde najdete tipy na koloběžkové výlety po celé České republice. Nechybí detailní popis s náročností trasy, mapka a informace, jaké zajímavosti v okolí trasy najdete a kde si můžete odpočinout a občerstvit.  

Nehledejte důvody proč ne. Koloběžka už dávno není hračka pro děti, ale skvělý dopravní prostředek pro každého, kdo má chuť vyzkoušet něco nového. Pro to, abyste s koloběhem začala, není potřeba žádná speciální příprava, stačí si jen vybrat tu správnou koloběžku pro vás. Až se vrátíte ze své první vyjížďky, nenechte se odradit tím, že vás bude bolet celé tělo. Je to jen připomínka toho, že na koloběžce procvičujete všechny svalové skupiny. I ty, které při jiném druhu pohybu nezapojujete. Připomínka toho, jak se vaše tělo formuje a sílí. 

Zdroj: kostkakolobezky.cz

KOLOBĚŽKA KOSTKA TOUR FUN (G5) – ideální pro začátečníky

Pokud s koloběhem teprve začínáte, nebo ho chcete vyzkoušet, ale nejste si jisti, zda vás tento sport chytne, pak je model KOSTKA TOUR FUN s velkými koly 26″/20″ správnou volbou. Poměr kvalita cena je naprosto perfektní, takže pokud existuje byť jen malá šance, za vás koloběh chytne
a nepustí, pak právě tento model představuje ideálního parťáka.

Cena: 6 990,- Kč

Zdroj: kostkakolobezky.cz

KOLOBĚŽKA KOSTKA TOUR MAX (G6) – univerzální do města i na výlet

Sportovní turistická koloběžka s velkými koly
pro dospělé, která i přes svou univerzálnost neztrácí sportovní charakter. Je ideální pro všechny, kdo hledají koloběžku pro každodenní použití, hodí se
na malou projížďku po městě a okolí, stejně jako
na delší výlety. Koloběžka disponuje předním kolem o velikost 26″, které snáze překonává nerovnosti, takže s lehkostí profrčíte i maličko náročnějším terénem. Je ideální volbou v poměru cena/výkon, pro ni i pro něj, a navíc je dostupná v 7 barevných odstínech!

Cena: 11 990,- Kč

Koloběžky KOSTKA – Ryze české koloběžky pro dospělé i děti (kostkakolobezky.cz)