Kvalitní postel je základem zdravých zad. Jakou zvolit? 

Přidat na Seznam.cz

V dnešní době těžko najdeme dospělého člověka, kterého by čas od času pořádně nebolela záda. Není se čemu divit. Přece jen naše páteř i svalstvo trpí neustálým sezením a nedostatkem přirozeného pohybu. Velmi častou příčinou je i nevhodná poloha během spánku. Jak si zajistíte šetrný noční odpočinek? 

Postel, polštáře i matrace 

Nejspíše vám je jasné, že zdravý spánek znamená volbu vhodné postele, matrace i samotných polštářů. Přece jen každý z nás prospí přibližně třetinu svého života, takže se jedná o ohromně důležitou součást zdraví. 

Odborníci se shodují, že ideální poloha z hlediska snížení bolestí je spaní na zádech. Co se týče polštáře, ten by měl být spíš tenčí (vyhněte se vrstvení několika polštářů na sebe). Zároveň musí perfektně vyplnit prostor mezi vaším krkem a matrací. Samozřejmě si vyzkoušejte sami, v jaké konkrétní poloze máte klid, či naopak nemůžete usnout.

Jak je to s matrací? Ta by neměla být příliš měkká, a naopak ani přehnaně tvrdá. Vždy se snažte najít zlatou střední cestu. V mnoha případech tuto součást nakupujete společně s postelí, takže si dávejte pečlivý pozor. Raději si trochu připlaťte za kvalitnější varianty. Přece jen se bavíme o vašem zdraví i pohodě. 

Spolehlivá postel 

Pokud trpíte bolestmi zad, určitě oceníte vyšší postel, do které se vám bude snadněji ulehat. Tento požadavek dobře splňují například Boxspring postele, které s sebou přináší několik výhod pro osoby trpící se zády i krční páteří.

Mimo své výšky nabízí i speciálně navrženou matraci v kombinaci s jednou užší vrchní matrací. Tato kombinace zajišťuje pohodlné spaní s dostatečnou oporou pro páteř, ale zároveň nikde netlačí. Daný produkt je vyrobený z čalouněného materiálu a ve svých útrobách skrývá poměrně bohatý úložný prostor.