Léto je obdobím osvěžujících nápojů. Jak si připravit ten svůj?

Přidat na Seznam.cz

Letní období máme všichni spojené s celou řadou příjemných venkovních aktivit – od lenošení na zahradě až po dlouhé túry v lesích. Ať už se zrovna chystáte odpočívat pasivně, nebo aktivně, potřebujete výborný a osvěžující nápoj. Jak si připravit zdravé pití na cesty?

Zelenina, ovoce a další zdravé suroviny

Ze všeho nejdříve musíte počítat s tím, že v parném letním období vystavujeme organismus celé řadě zkoušek. Přesně proto mu musíme postupně doplňovat dostatek vitamínů, minerálů i dalších živin. V tomto ohledu jsou skvělou volbou lehké a zdravé nápoje. Bavíme se o smoothies, džusech a dalších šejcích z přírodních surovin (na internetu najdete pestrou škálu suprových receptů pro milovníky všech chutí).

Chcete si takový připravit? Pak vám nesmí chybět kvalitní stolní mixér, který nezabere téměř žádné místo na lince, ale i přesto vás potěší řadou vychytaných funkcí. Dobrým příkladem je třeba možnost iTextureControl, jež vám umožňuje zvolit si preferovanou hustotu svého nápoje – od nejjemnějšího až po hrubý. Výkon 1 600 wattů a až 45 000 otáček za minutu si hravě poradí i s tvrdšími surovinami (například mrkví).

Hledáte něco menšího, co můžete schovat do linky? Pak se mrkněte spíše na tyčový mixér. Ten se snadno vejde i do kufru, takže se vyplatí hlavně zapáleným cestovatelům. Snadno si ho vezmete s sebou na zahradu, chatu nebo dovolenou.

Jaký kus vybrat?

Mezi nejoblíbenější produkty patří ponorný mixér MultiQuick 9X. Tato vlajková loď společnosti Braun přichází s 1 200wattovým motorem, pohybem čepele nahoru a dolů (takže rozmixujete úplně celý obsah nádoby) a velkým množstvím šikovných nástavců na různé druhy mixování. Samozřejmě nabízí tři druhy rychlosti – nejpomalejší pro měkké ingredience a nejrychlejší pro odolné suroviny.