Mark Levinson: Audio génius s hudebním nadáním

Přidat na Seznam.cz

Mark Levinson je značka prémiového audio vybavení a zároveň také jméno amerického podnikatele, designéra audio zařízení i šikovného hudebníka.

Mark Levinson působil pět let jako basista pro jazzového pianistu Paula Bleye. Život hudebníka však ukončil, aby založil firmu Mark Levinson Audio Systems (MLAS Ltd.). Pod touto společností stvořil legendární předzesilovač LNP-2, v roce 1979 se zapsal do historie také jako vynálezce špičkového audiosystému do aut.

Mark Levinson jako značka

Roku 1980 se firma MLAS dostala do finančních potíží, z níž ji vytáhl Stanford Berlin investicí téměř půl milionu dolarů. Dalších 300 000 dolarů dali jiní investoři.

Mark Levinson však společnost opustil a založil novou firmu, tentokrát Cello Ltd. Firma MLAS mezitím zahájila soudní spor o to, aby bylo Levinsonovi zakázáno po zbytek jeho života pracovat v audio průmyslu, protože je chodícím obchodním jménem. Soud vyhrál Levinson.

S jeho druhou firmou Cello Ltd. se mu velmi dařilo, přesto v roce 1999 založil společnost třetí, tentokrát pod názvem Red Rose Music. Jejím cílem bylo vytvářet kvalitní produkty s dostupnou cenovkou.

A aby toho nebylo málo, v roce 2007 se Levinson přestěhoval do Švýcarska a založil společnost Daniel Hartz S.A. I ta samozřejmě vyrábí vysoce výkonná audio zařízení. Mark Levinson prostě nemá konkurenci.

Mark Levinson v automobilech Lexus

Že jde o zcela prémiové výrobky, dokazuje i spolupráce s Lexusem. Audio značky Mark Levinson najdete v luxusních autech Lexus, a jste-li majitelem vozu této značky, můžete navíc získat slevu na nákup dalších zařízení, třeba integrovaného zesilovače Mark Levinson 5805. Najdete v něm patentovaný design obvodu PurePath, který zajišťuje bezkonkurenční kvalitu zvuku. Jde o skvělé řešení pro sbírku analogové hudby a obecně pro audiofily, již si potrpí na dokonalém zvuku. Cenovka je vyšší, jde však o naprosto prémiový produkt.