Montessori hračky z kvalitního dřeva jako dárek k Vánocům

Přidat na Seznam.cz

Vánoce se pomalu blíží, a proto je nejvyšší čas přemýšlet nad vhodnými dárky. Pokud stále netušíte, čím potěšit ratolesti pod stromečkem, není nic jednoduššího než sáhnout po Montessori hračkách. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou jejich výhody a proč je o ně takový zájem. 

Montessori hračky jsou jednoduché, přirozené a zakořeněné v realitě. Když vstoupíte do prostoru navrženého podle Montessori, všimnete si ručně vyrobených hraček z přírodních materiálů s motivy zobrazujícími reálné souvislosti, nikoliv fantazii. Dřevěné hračky jsou oblíbené, protože jsou odolné, zdravé, udržitelné a poskytují jedinečný smyslový zážitek. 

Výhody Montessori hraček

  • Poskytují zábavu.
  • Rozvíjí hrubou i jemnou motoriku.
  • Seznamují dítě s kooperativní hrou.
  • Hračky symbolizují tvůrčí svobodu a nezávislost.
  • Představují vzrušující způsob, jak zlepšit matematické a čtenářské dovednosti.
  • Zlepšují návyky soustředění.
  • Přirozeně rozvíjí sebekázeň.
  • Podporují růst a rovnováhu.

Montessori hračky rozvíjí dětské smysly, protože jsou interaktivní a podporují dětskou zvědavost skrze experimentování. 

Montessori pedagogiku ve zkratce vyvinula Maria Montessori jako způsob, jak hlouběji porozumět potřebám dítěte z emocionálního, fyzického a akademického hlediska. Ať už ve třídě, nebo u vás doma, filozofie Montessori podporuje děti v učení a rozvíjení jejich schopností prostřednictvím samostatně řízené činnosti, praktického učení a společné hry.

Hraní je důležité

Hra je pro děti velmi důležitá a učení při hře pomáhá budovat základy důležitých dovedností pro reálný život. Dobře strukturované prostředí je proto zásadní pro uvolnění plného potenciálu dítěte prostřednictvím smyslových materiálů odpovídajících jeho věku.

Jestliže hledáte Montessori hračky, podívejte se na nabídku e-shopu Skluzavky.cz, který nabízí taktéž zahradní domky, houpačky, koupací sudy, dětská pískoviště a workout hřiště.