Nedostatek hořčíku trápí více než třetinu Čechů. Jak jej napravit?

Přidat na Seznam.cz

Není žádným tajemstvím, že průměrný Čech nežije zrovna zdravě. V našich organismech chybí vitamíny a minerály, nesportujeme, patříme mezi nejobéznější národy na planetě a holdujeme návykovým látkám. Všechny tyto kroky vedou k podstatnému nedostatku hořčíku v těle. Proč je to problém a jak jej napravit?

Extrémně důležitý minerál

Zajímá vás vaše krása a zdraví? V tom případě musíte vědět, jakou roli v organismu hraje magnésium.

Tento minerál se stará o stovky a stovky životně důležitých procesů. Udržuje svalstvo, pomáhá s regenerací, bojuje se stresem, zvyšuje výrobu přirozené energie, předchází úzkostem a depresím, snižuje míru špatného cholesterolu, posiluje srdce, krevní soustavu a tak dále a tak dále. Zkrátka a dobře působí jako prevence proti smrtelným i méně závažným nemocem.

S pomocí typické české stravy není více než třetina Čechů schopná přijmout dostatek tohoto minerálu. Přesně proto přichází na scénu šikovné doplňky stravy, které dokážou tento problém víceméně kompenzovat.

Užívejte hořčík dennodenně

Dobrým příkladem je třeba hořčík + B6 od známého českého výrobce Naturvita. Tito odborníci se specializují na přírodní produkty ve všemožných podobách (vitamíny, minerály i bylinky).

Zmíněný hořčík pořídíte výhodně na webových stránkách e-shopu Gigalékárna, kde jedno balení (60 tablet) stojí pouze 65 Kč. Dospělé osoby by měly užívat 2 tablety denně (maximálně 4).

Ideální doba pro dávkování tohoto minerálu je buď ráno těsně po probuzení, případně večer před usnutím. Nejlépe na lačný žaludek (makroživiny v potravinách totiž zhoršují vstřebávání hořčíku v organismu).

Chcete-li si dopřát co nejlepší účinky, pořiďte si rovnou i zinek. Tyto dvě látky totiž působí synergicky. To znamená, že vzájemně zlepšují své schopnosti.