Pěstujete si vlastní chutné plodiny? Víme, jak vytěžíte ze své sklizně maximum

Přidat na Seznam.cz

Letní období je ideálním časem k pěstování nejrůznějších chutných plodin – od bylin přes zeleninu až po ovoce. Ať už očekáváte jakoukoliv úrodu, nesmíte si nechat ujít několik vychytávek. Jakých?

Chraňte svou úrodu před ptáky

Nebudeme si nic nalhávat – na vaše plodiny si brousí zuby celá řada parazitů, hmyzu i větších zvířat. Pokud si nedáte pozor, dokážou vám sníst úplně celou úrodu. V tomto období jsou velkým problémem hlavně ptáci. Tyto malé létající neposedy naštěstí můžete poměrně snadno odradit. Jak? Odpovědí jsou závěsné sušící sítě. Ty jsou navržené tak, aby bezpečně zabránily ptákům v přístupu k vašim plodinám. Zároveň však 100% propouští vzduch a přirozené denní světlo, takže nijak neovlivníte jejich růst. Danou síť si můžete pořídit v pestré škále rozměrů a hustot. Snažte se zvolit spíše kusy s menšími očky, aby skrz ně nepronikli ani malí ptáci. Následně stačí síť pevně ukotvit okolo rostlin a máte hotovo.

Zpracování plodů

Po úspěšné sklizni přichází čas na uskladnění bylin, zeleniny i ovoce. K tomuto účelu se skvěle hodí malé sklenice na zavařování. Díky nim dokážete uchovat své plody ve 100% sterilním a nepřístupném prostředí, kam se nedostane vlhkost, bakterie ani vzduch. Snadno tak prodloužíte jejich životnost, a to až několikanásobně. Ve finále vám už zbývá jen vypěstované suroviny sníst.

Chcete si je s sebou brát do práce, školy, chatu nebo třeba na výlety? Pak si pořiďte adekvátní boxy na jídlo. Ideálním řešením jsou staré dobré jídlonosiče. Mrkněte se spíše po kusech z nerezové oceli, které působí antibakteriálně a udrží vaše potraviny v dobrém stavu. Pro více tipů na ochranu a zpracování úrody navštivte e-shop Katamango. Tam získáte inspiraci a načerpáte spoustu nových poznatků.