Platební prsteny: ideální na sport, cestování i do divadla

Přidat na Seznam.cz

Nová úroveň bezhotovostního placení je tady. Přikutálela se společně s platebními prsteny. Kromě toho, že s nimi zaplatíte za všechny malé i větší radosti, stylově doplní váš outfit. Kdy platební prsten využijete a proč byste měli vlastně přemýšlet o jeho pořízení?

Co je platební prsten? Odhalte jeho trik

Kouzlo platebního prstenu spočívá v uvnitř uloženém pasivním NFC čipu, který umožňuje bezkontaktní platby. Před prvním použitím prsten spárujete prostřednictvím aplikace se svým telefonem a platební kartou. V několika krocích aktivujete platby prstenem a poté už ho necháváte dělat svou práci. 

Jsou platby prstenem bezpečné?

Díky tzv. tokenizaci jsou všechny platby šifrované a prsten nepředává obchodníkům žádné informace o vaší platební kartě. Platby nenápadným kroužkem na vaší ruce jsou naprosto bezpečné. Při platbách nad 500 Kč budete vyzváni k zadání PIN kódu. Pokud se vám nešťastnou náhodou prsten ztratí z dohledu, zablokujete možnost placení s ním v aplikaci, v níž jste provedli jeho aktivaci.

Jak zaplatit prstenem

Přejete si zaplatit za kávu prstenem? Ale jistě, beze všeho! Stačí přiložit ruku s prstenem lehce zavřenou v pěst nad terminál a voilà: máte zaplaceno! Rozlučte se s hledáním peněženky v kabelce. Už žádné smutné pohledy na zčernalý displej vybitého telefonu nebo hodinek. Platební prsten není třeba nabíjet, nemá baterii. Nepřekazí vám svým vybitím plán zeštíhlit bankovní konto. 

Odolný a stylový

Platební prsteny jsou voděodolné, můžete s nimi plavat, sportovat, pracovat. Zvládnou prašné prostředí výkyvy teplot. Příliš se však nekamarádí, jako každá elektronika, s mořskou vodou. Vyrábějí se v různých velikostech, designech i barvách, snadno je zakomponujete do svého stylu, aniž byste jej museli obětovat za funkčnost. Navíc se nemusíte obávat nežádoucí reakce kůže. Platební prsteny jsou vyrobeny z hypoalergenního materiálu

Skočte s platebním prstenem do bazénu nebo do divadla

Platební prsten oceníte ve chvíli, kdy potřebujete snížit počet věcí, které s sebou nosíte. Už nemusíte na koupališti úzkostlivě sledovat své věci na dece. S prstenem máte své peníze přímo na svém prstu. V divadle si o přestávce kupte chlebíček, aniž byste museli opatrovat v kapse obleku naditou peněženku nebo se snažili nacpat telefon do psaníčka. 

Platební prsten využijete i při cestování, všude tam, kde hrozí, že by se vaše platební karta nebo telefon dostaly do hledáčku kapsáře. S prstenem to tak horké nebude. Pro jeho bezpečnostpohodlnost a jednoduchost si ho brzo oblíbíte a nebudete chtít platit jinak.

Podmínkou k využívání platebního prstenu je podpora ze strany banky. Pokud máte mBank, máte vyhráno. Jako první tuzemská banka ve spolupráci s Niceboy podporuje platbu prstenem Niceboy ONE.