Práce z domova je luxusem, na který si začínají zvykat i Češi. Jak ji najít? 

Přidat na Seznam.cz

Pravděpodobně nikomu z vás neunikl fenomén několika posledních let, kterým je takzvaný home office. Ačkoliv se ani zdaleka nejedná o nový jev, v našich končinách se začal masivně rozšiřovat až kvůli nedávné pandemii. Užít si jej mohou například grafici, manažeři, překladatelé, účetní, bankéři a spousta dalších profesí. Toužíte si vydělávat z pohodlí gauče i vy? 

Maximální sebekontrola 

Pokud vás láká práce z domova, musíte být schopni stoprocentně ovládat sami sebe. Mnoho neznalých jedinců totiž vidí jen benefity, ale přehlíží fakt, že ne všichni se dokážou sami od sebe dokopat k produktivitě. Jste schopni každým dnem sami od sebe vstávat ve stejnou dobu a splnit požadované zadání bez toho, aby vám dýchal vedoucí na záda? Jestli vám dané požadavky nedělají problém, máte vyhráno. 

Pestrá škála možností 

Ať už sháníte plný úvazek, či se vám hodí pouze brigáda z domova, máte vážně z čeho vybírat. Stačí jen vědět, kde hledat. Velkou spoustu zajímavých nabídek naleznete na internetových stránkách pod vloženými odkazy. Záleží čistě na tom, jakými dovednostmi disponujete a jaké hodnoty jste schopni vytvářet. 

Určitě není nutné řadit se mezi špičky v jednotlivých oborech, protože existují i celkem univerzální varianty, které může vykonávat téměř každý. Příkladem je zpracovávání databází s kontakty, kde je alfou i omegou přepisování dat z tabulky do tabulky. Ovládáte Excel, vyhledávání na internetu a jste maximálně pečliví? Pak máte velkou šanci zajistit si pěknou finanční odměnu a dlouhodobou jistotu. 

Vhodné pro všechny 

Nezáleží na tom, jestli jste na mateřské dovolené, studujete, jste v důchodu či například pobíráte invalidní příspěvky, home office práce nedělá žádné rozdíly. V mnoha případech se dostanete na vyšší hodinový výdělek, než o jakém si velká část českých obyvatel nechává zdát. Umíte spravovat Facebook? Pak se dočkáte klidně až 350 Kč za hodinu. Máte schopnosti na to stát se asistentkou marketingu? Vysloužíte si klidně i 400 Kč za hodinu. I za nejméně kvalifikované činnosti lze však očekávat okolo 150 Kč za hodinu. 

Pečlivě sledujte nabídky 

Jedním z největších portálů, kde se budete pravidelně setkávat s návalem nových možností, je stránka pod odkazem homeofficeprace.cz. Rozhodně si však dávejte pozor a nezapomínejte si každý den rozkliknout zmíněné webovky, aby vám něco neuniklo. Přece jen je v poslední době o práci z pohodlí gauče ohromný zájem, tudíž musíte být rychlí. 

Sestavte si neprůstřelný životopis, vymyslete zajímavý e-mail, vyberte si kýžené pozice a dejte vědět daným zaměstnavatelům. Ti se vám v co nejkratším možném termínu ozvou a řeknou vám, jestli jste pro ně vhodní.