Půjčky se zástavou nemovitosti jsou výhodnější

Přidat na Seznam.cz

Potřebujete půjčit větší sumu peněz? Pak se připravte na to, že si vás věřitel pečlivě prověří. Chce mít jistotu, že své miliony dostane zpátky. O hodně jednodušší však situaci budete mít, pokud jste vlastníky nějaké nemovitosti, kterou můžete ručit.

Úvěr na miliony korun se dá samozřejmě získat i v případě, kdy žádnou nemovitost nemáte. Nejčastějším takovým typem úvěru jsou hypotéky, tedy půjčky na bydlení. Pro ty je ale zpravidla potřeba mít našetřený nějaký základ. Také musíte disponovat pracovní smlouvou na dobu neurčitou, nesmíte být ve zkušební době, je zapotřebí dostatečně vysoký příjem. A i se splněním všech těchto podmínek nemusí být výsledná úroková sazba zase tak výhodná. Půjčky se zástavou nemovitosti vás vyjdou lépe.

Zastavená nemovitost je jistotou

Jestliže si půjčujete sumu do takové výše, která nepřekračuje hodnotu zastavené nemovitosti, pravděpodobně dostanete dost výhodnou úrokovou sazbu. Věřitel, ať už bankovní, nebo nebankovní společnost, totiž dobře ví, že když nebudete schopní splácet, připadne jim vaše nemovitost. Své peníze tedy zpátky získají. Díky tomu vás nevnímají jako rizikového klienta, a tak nabídnou lepší úroky. Například na nebankovni-finance.cz seženete půjčku se zástavou nemovitosti až na 30 let s úrokem od 4,9 % p.a. Proč se uvádí hodnota „od“? Protože úrok se stanovuje individuálně podle vaší bonity, tedy finanční situace a schopnosti splácet.

I milionový úvěr se dá vyřídit online

Nebankovni-finance.cz jsme zmiňovali z toho důvodu, abychom si ukázali, že i půjčky na několik milionů se dají uzavřít online z pohodlí domova. Nemusíte chodit nikam na pobočku, peníze navíc obdržíte do 2 dnů od podepsání smlouvy. Tímto stylem půjčují až 10 milionů korun na cokoliv (jde o neúčelový úvěr) a nabízí taktéž podnikatelský úvěr se zástavou nemovitosti.