Rekvalifikační kurz personalistiky vám otevře dveře k lukrativní kariéře

Přidat na Seznam.cz

Přemýšleli jste již nad tím, jak se stát personalistou? Není se čemu divit. Kdo si projíždí pracovní nabídky a hledá lepší uplatnění či plat, nemůže si nevšimnout, že práce v personalistice a HR je lukrativní a stále se objevuje velké množství nabídek na obsazení těchto pozic.

Dnes je zcela běžné, že si na Jobs.cz zadáme, o jaké zaměstnání bychom měli zájem, v jakém oboru a za jaký plat, a necháme si pak posílat do e-mailu každodenní nabídku volných pozic. Možná vás překvapí, že druhou nejžádanější pozicí je personalista. Jak se na tuto pozici připravit?

Zkušenosti z dobrého kurzu se vyplatí

Personalistika a HR se dá studovat na vysoké škole, ale takto vysoké požadavky při přijímání specialistů na tyto pozice nebývají. Ideální je však přijít na pohovor s určitými zkušenostmi. Ne každý je získá v zaměstnání na obdobné pozici, třeba v administrativní se širším záběrem do personalistiky, mzdové agendy, ev. do účetnictví. Hodí se proto absolvovat kvalitní rekvalifikační kurz personalistiky akreditovaný ministerstvem školství ČR. Tyto kurzy pořádá Orange Academy. Praha, Brno, Ostrava – měst, kde se kurzy konají, je ještě více. Dobré je sledovat aktuální termíny, a pokud chcete požádat úřad práce o proplacení kurzu, je nutné se nahlásit jako zájemce o zaměstnání. Není to stejné, jako být evidován coby nezaměstnaný. Můžete normálně pracovat, nebo být na mateřské a rodičovské. Pokud jste však evidován jako žadatel o zaměstnání, máte možnost požádat, aby vám úřad práce proplatit rekvalifikační kurz.

Oblíbenou novinkou jsou online rekvalifikace

Ne pro každého je reálné docházet do kurzů. To v dnešní době ani nemusíte. Ty nejžádanější rekvalifikační kurzy dnes Orange Academy pořádá online. Zvládnete je i vedle svého náročného zaměstnání, při péči o děti, nebo jiného člena domácnosti. Nezastaví vás ve vzdělávání ani zdravotní indispozice.

Pro koho je rekvalifikační kurz personalistiky vhodný?

Samozřejmě pro naprosté začátečníky, kteří v oboru nikdy nepracovali, ale chtěli by se v něm uplatnit. Díky kvalitnímu certifikátu z kurzu budete mít vyšší šanci uspět na pohovorech. Uplatníte se ve středně velkých a velkých firmách jako personalisté a HR specialisté. Někdy se hodí doplnit si i další kurzy, například zaměřené na mzdovou agendu, popřípadě na účetnictví. Zejména v menších firmách je oceňována znalost více oborů současně.

Kurz personalistiky od Orange Academy se hodí i pro ty, kdo již v personalistice pracují, ale chtějí si rozšířit své znalosti v oboru, nebo se po přestávce opět zorientovat. Často je využíván třeba ženami na rodičovské dovolené, před jejím ukončením, kdy si maminky po pauze chtějí obnovit své znalosti, zjistit novinky v oboru a nastoupit zpátky do zaměstnání dobře připraveny.