Tipy pro správný výběr diamantových šperků na celý život!

Přidat na Seznam.cz

Nákup diamantového šperku je velmi důležitým momentem v životě. Většinou se jedná o zásnubní prsteny, které vás vezmou do další fáze vašeho života. Navíc se jedná o nejlepšího přítele každé ženy, který nikdy neztratí svou cenu. Připravili jsme pro vás pár pravidel, kterých byste se měli držet při výběru svého šperku.

Myslete na rozpočet

Na trhu najdete extrémně drahé i levnější kousky. Prsten zdobený diamantem nikdy nebude patřit mezi nejlevnější na trhu. Neměli byste se samozřejmě řídit pouze cenou, ale rozhodně nepřekračujte svůj rozpočet. Šperk nemusí být nejdražší, aby byl doopravdy krásný a kvalitní.

Barva, čistota a hmotnost jsou základ

Tyto tři parametry jsou základ. Odstín kamene by se měl odvíjet také od odstínu zlata nebo stříbra. Nákup šperku můžete pojmout jako investici i významnou životní událost. Podle toho také musí volit. Hmotnost hodně ovlivňuje cenu šperku. Čím více karátů, tím vyšší cena. Pamatujte:

  • barvu vybírejte podle barvy kovu,
  • vysoká čistota přináší vzácnost kamene,
  • s vysokou hmotností počítejte s vysokou cenou.

Tvar diamantu

Kulatý briliantový brus je nejoblíbenější volbou. Snadno si vyberete diamantové přívěsky i jiné šperky s nejrůznějšími tvary. Velmi oblíbený je také ovál, čtverec nebo slza. Jestli chcete něco velmi romantického, najdete také diamanty do tvaru srdce.

Kvalita brusu

V případě brusu vždy najdete škálu, podle které se musíte řídit. Právě brus hodně rozhoduje o lesku kamene. Když si vyberete jednu ze tří nejvyšších tříd brusu, budete zaručeně spokojeni. Stupeň Good a vyšší od sebe většina lidí ani nerozezná.

Myslete i na člověka, pro kterého šperk vybíráte

Při výběru zásnubního prstenu je velmi důležité, abyste mysleli na osobnost ženy, pro kterou ho vybíráte. Podívejte se na šperky, které již nosí. Nejen kvůli velikosti, ale hlavně kvůli stylu. Možná prsten ani není šperk, kterým ji potěšíte nejvíce, pokud je běžně nenosí.