Topinkovač a rychlovarná konvice: Duo pro lahodnou snídani

Přidat na Seznam.cz

Milujete sladké snídaně? A co teprve sladké a teplé snídaně, které vás příjemně zasytí a nastartují váš den. Co si ale připravit? Nabízí se celá řada jednoduchých a rychlých receptů jako například palačinky, lívance nebo třeba topinky s marmeládou.

Křupavé topinky, k tomu šálek dobré kávy, kakaa nebo čaje podle toho, co preferujete. Přesně tak může vypadat pohodová víkendová snídaně. A přesně na tu vás vybaví společnost De’Longhi.

S topinkovačem máte křupavou snídani bez práce

Topinkovač je sice původně britský vynález, ale velmi často ho používají také v Itálii nebo ve Francii. V Česku nepatří mezi úplně běžnou výbavou domácností. Jakmile ho ale jednou vyzkoušíte, už nebudete chápat, jak jste bez něj mohli žít.Nejlépe ho využijete s toustovým chlebem, ale opékat se dá libovolné pečivo, které lze nakrájet na plátky nebo chcete-li krajíce. Jasně, mohli byste je opéct i na pánvi, ale v topinkovači se nespálí a můžete si nastavit intenzitu opečení. V moderním topinkovači se dá nastavit i jednostranné opékání, ohřívání nebo rozmrazování pečiva. Je to vlastně univerzální pomocník, díky kterému si doma dopřejete lahodnější pečivo.

Rychlovarná konvice je nutnou výbavou

K dobré snídani patří i dobrý nápoj. Jestliže doma nemáte kávovar nebo nepijete kávu, bude se vám hodit rychlovarná konvice. Ideálně s filtrem proti usazování vodního kamene. Pokročilé modely rychlovarných konvic umí dokonce ohřát vodu na požadovanou teplotu, takže pokud čaj nebo kávu nechcete zalévat vroucí vodou, nastavíte si nižší teplotu.Mimochodem, rychlovarná konvice významně ušetří čas při vaření. Když vaříte těstoviny, rýži nebo brambory, můžete je v hrnci zalít už vroucí vodou z rychlovarné konvice.

Snídaně v italském stylu

Pokud si chcete užít lahodnou snídani stylově, podívejte se na set rychlovarné konvice a topinkovače od De’Longhi. Jejich designové snídaňové kolekce jsou ozdobou kuchyně.