Ulehčete si přípravu cukroví s kuchyňským robotem. Jak vám může pomoct?

Přidat na Seznam.cz

Hory těsta, všude mouka, cukr, polevy, teď chce pomáhat každý. Pečení na Vánoce bývá někdy pěkný chaos, a kdyby sladká vůně neprovoněla vánočně domov, možná by si jej leckteré hospodyňky raději odpustily. Máme pro vás ovšem skvělé tipy, jak se toho zmatku vyvarovat a ušetřit si čas s potenciálním úklidem, ať si ty Vánoce také užijete. Jak vám pomůže kuchyňský robot.

Kuchyňský robot je multifunkční pomocník

Hlavně děti se rády zapojují do přípravy svátečních sladkostí. Přizvěte k lince ale ještě jednoho pomocníka. Proč je kuchyňský robot skvělý? Jednak s ním připravíte pokrm nebo jeho základ pro mnoho lidí. Jen si vezměte, jakou kopu nádobí byste jinak museli využít a posléze umýt. Jak se budete motat mezi surovinami, které si po jednom pečlivě odvážíte. A jak si zaposilujete s hnětením hory těsta. Kuchyňský robot má spoustu příslušenství, různé nástavce, s nimiž můžete jídlo vážit, míchat i vařit. Stačí si zvolit, co má robot dělat. Zpracuje vám těsto a rozpustí přísady přímo v míse. Můžeme odhlédnout od sladkostí, na Vánoce se peče i maso, můžete temperovat čokoládu, robot umí udělat i jídla typu eintopf, tedy guláše a podobně. S jedním pomocníkem zkrátka připravíte spoustu rozličných pokrmů, které ozdobí váš sváteční stůl. A posváteční. A pak tu máme i Silvestra.

Ruční šlehač je základ

Pokud nechcete využít robota, pak by vám ale neměl vy výbavě chybět ruční šlehač. Dnešní výkonné stroje umí namlít i to nejtvrdší, například hranol soli. Samozřejmě s nimi vytvoříte hladkou konzistenci krémů, pomazánek, ale třeba i polévek. Doporučujeme i food procesor, který usnadní vaření. Jde o multifunkční kuchyňský kráječ, který seká, mele, míchá a umí vyrobit precizní plátky, hranolky nebo kostky doslova „jednu jako druhou“. Podívejte se na Kenwood pomocníky, které jsou kvalitní, a skvěle se s nimi pracuje.