Úzkost nebo závislost na alkoholu? Psychoterapeutická pomoc je nyní na blízku v Brně!

Přidat na Seznam.cz

Úzkostné stavy? Nespavost spojená s psychickými potížemi? Závislost na alkoholu nebo sázení? Nápor na psychiku je v současnosti enormní a stejně jako může chřadnout tělesná schránka, trpí duše. Velkou měrou se na stavu psychiky podepisuje každodenní stres z práce, nepřidají ani problémy ve vztazích a v rodině.

Co dělat? Shánět léky na zklidnění nebo na usínání přes kolegyně v práci nebo snad kupovat potřebné medikamenty na online tržištích? Rozhodně ne, pomoc je na blízku nejen v Praze, ale rovněž v Brně.

Život podle sociálních sítí

Oči upřené do modré obrazovky a sen o životě, který přináší influenceři a módní trendsetteři? Požadavky na vzhled a střet s realitou bývají častým důvodem pro snížené sebevědomí i depresivní stavy. Nejinak je tomu při každodenním stresu v práci a tlaku, kterému mnozí zaměstnanci dlouhodobě čelí. Někteří řeší situaci závislostmi – na alkoholu, na hrách nebo na sociálních sítích, ani jedna z nich ale úlevu nepřináší. Zcela opačně ještě prohlubuje už tak vážný stav duše, mohou se objevit úzkostné a panické ataky.

Pomoc nejsou prášky

„Nemáš něco na spaní nebo na uklidnění?“ Tuto nevinnou otázku lze zaslechnout v leckteré kanceláři. Dotyčný pak vezme za vděk antidepresivy, která nebyla předepsána ošetřujícím lékařem, malér je na světě. Není přitom nic snazšího než si domluvit schůzku na psychoterapii Brno a řešit své duševní problémy pod dohledem odborníků. Rozhodně nejde jen o předepisování léků, protože experti zhodnotí stav na základě vstupní konzultace a rozhodnou o správném léčebném postupu.

Zdroj: Freepik

Terapie i jóga

V průběhu života jedinec prožívá různá traumata a prochází rozličnými životními událostmi, které mohou zanechávat na duši šrámy. V průběhu první konzultace je možné se svými potížemi svěřit, následně se stanovuje terapeutický plán. Zásadní je odbourat spouštěče rizikového chování nebo psychických potíží, proto se doporučuje docházet na terapeutická sezení, ale nechybí ani dechová cvičení. Současně se radí změnit životní styl a zvolnit, pomohou každodenní procházky v přírodě i jóga, neméně důležité je dodržování správného spánkového režimu.