V očekávání? Komplexní online encyklopedie provede celým těhotenstvím!

Přidat na Seznam.cz

40 týdnů. Tedy vlastně už o několik méně, protože ve chvíli, kdy se objeví dvě čárky na těhotenském testu, už probíhá pátý, někdy šestý či sedmý týden. Začátek zázraku zvaného zrození přináší emocionální bouři i fyzickou nevolnost, ale na konci se objeví milovaný človíček. Jenže ten čas je ještě daleko, první trimestr je ve znamení zmatku, který pomohou zklidnit relevantní informace a ověřené rady, které se k těhotenství vážou. Web Modrý koník je pro těhotnou místem, kde najde na své potíže lék a může se na něj vždycky obrátit. 

Od embrya k plodu

Pozitivní těhotenský test je pomyslnou startovní čárou, byť úplný začátek tkví ještě o několik dní dříve, kdy z lásky dvou lidí došlo na spojení vajíčka a spermie. Od té chvíle se ze shluku buněk vytváří v těle ženy embryo, přičemž od devátého týdne bude nazývané již plod. V době, kdy se nedostaví menstruace by žena měla potvrdit doma provedený test kontrolou u lékaře, který provede první laboratorní vyšetření a těhotenství zanese do lékařských záznamů. Od té chvíle je žena těhotná, ale tuto informaci by si měla ještě ponechat jen pro sebe a svého partnera. 

Mýty i podvody na webu

První trimestr je klíčový a žena by se měla zklidnit a soustředit na sebe. Až každé páté těhotenství končí samovolným potratem, proto je více než vhodné snížit stresové vypětí. Rozhodně se nedoporučuje hledat informace o těhotenství pomocí vyhledávače, stačí totiž vstoupit na stránky Modrého koníka a procházet jednotlivá témata, například týden po týdnu nebo konkrétní články ke stravování, spánku či sportu. Jen tak se lze vyhnout mýtům či dokonce podvodům, které jsou časté a mají za cíl pouze vytáhnout z těhotné ženy peníze.

Zdroj: smartmockups.com

Průvodce očekáváním

Těhotenství trvá celkem 280 dní, přičemž každý den hraje v jeho průběhu důležitou roli. Jedinečné jsou pocity i samotné očekávání, proto je důležité sledovat postupně vývoj embrya a plodu a vědět, co se právě v těle odehrává. Web přináší kromě poznatků ohledně vývoje také další důležité informace, které musí těhotná znát. Nechybí ani rady a tipy, jak se vyhnout nevolnosti, otokům nohou nebo dušnosti. 

Fakta, videa nebo poradny

Ženám se skrze Modrého koníka otevírá online encyklopedie těhotenství se všemi fakty, které současná věda zná. Vše je psáno srozumitelně, a navíc jsou veškeré informace prověřené samotnými lékaři, proto nehrozí nic ženě ani nenarozenému dítěti. Součástí webových stránek je rovněž těhotenská kalkulačka, která odpoví na otázku, kdy může žena očekávat porod nebo v jakém týdnu těhotenství se aktuálně nachází. Všechny články doprovází fotografie, grafy nebo videa. Na otázky těhotných k tomu odpovídají odborníci v online poradnách, ženy se mohou též zapojit do diskuzních fór s ostatními uživatelkami. To vše naprosto anonymně a bez jakéhokoli studu či obav z nevhodně položené otázky.